شنبه 7 خرداد 1401
رئیس گروه تحقیق و توسعه اداره کل تجهیزات پزشکی اعلام کرد:

برگزاری اولین کارگاه Good Clinical Practice در حوزه تجهیزات پزشکی

تاريخ:هفدهم مرداد 1397 ساعت 21:32   |   کد : 3115   |   مشاهده: 13288
اولین کارگاه Good Clinical Practice در حوزه تجهیزات پزشکی با حضور 60 نفر از متخصصین حوزه تولید تجهیزات پزشکی در مرکز آموزشی پژوهشی بیماری های پوست و جذام برگزار گردید.
برگزاری اولین کارگاه Good Clinical Practice در حوزه تجهیزات پزشکی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، رئیس گروه تحقیق و توسعه اداره کل تجهیزات پزشکی گفت: اولین کارگاه آموزشی Good Clinical Practice در حوزه تجهیزات پزشکی توسط اداره کل تجهیزات پزشکی با همکاری مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه تهران در مرکز آموزشی پژوهشی بیماری های پوست و جذام برگزار گردید.

وی بیان کرد: کارگاه روز سه شنبه مورخ 97/05/16 با سخنرانی دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی و  آقای دکتر علیرضا فیروز رییس مرکز آموزشی پژوهشی بیماری های پوست و جذام آغاز گردید.
دکتر لطیفی گفت: در این کارگاه 60 نفر از متخصصین حوزه تولید تجهیزات پزشکی از بخش های کنترل کیفی، تحقیق و توسعه و مسئولین فنی شرکت کردند و سرفصل های آموزشی منطبق با گایدلاین ها و استانداردهای جهانی ISO14155-1,2 ، MEDDEV 2.7/1 revision 4 و GCP تدریس شد.

وی افزود: در این کارگاه به ارزش ارزیابی بالینی در تضمین و حفاظت از تولیدکنندگان و بیماران بواسطه نظارت ارگان هایی نظیر کمیته اخلاق، مجریان تخصصی بالین، ارگان رگولاتوری تاکید گردید؛ ضمن آنکه انجام ارزیابی بالینی با کیفیت و استاندارد، نقطه قوت قابل توجهی در محصولات تولیدی می باشد. همچنین روش های تسریع فرآیند ارزیابی بالینی، قوانین رگولاتوری ملی و چارچوب های تعریف شده در فرآیند از جمله مواردی بود که مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

رئیس گروه تحقیق و توسعه اداره کل تجهیزات پزشکی ادامه داد:در ارزشیابی شفاهی از شرکت کنندگان در کارگاه مشخص گردید که برگزاری دوره های آموزشی با ترکیبی از مسئولین امر رگولاتوری و اساتید دانشگاهی در افزایش سطح آگاهی آموزش گیرندگان موثرتر می باشد و شرکت کنندگان درخواست فرهنگ سازی ضرورت انجام ارزیابی بالینی و همچنین تفهیم بنیادی و اصولی موضوع به مسئولین مافوق در سطح مدیریتی داشتند که این امر در دستور کار اداره کل تجهیزات پزشکی قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی ضمن تشکر از متخصصین داخلی جهت حضور فعال در کارگاه برگزار شده، توجه ایشان را به نقش برجسته خود در نظام سلامت یادآور شدند.
 

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برنامه کارگاه سه روزه Good Clinical Practice
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/ENNews//3115
Share
آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  3,089,100
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386

پیوندها