شنبه 7 خرداد 1401
رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی :

تولید سالانه یک میلیارد قطعه سرنگ در کشور/ کمبودی در زمینه تولید سرنگ نداریم

تاريخ:اول آبان 1397 ساعت 10:03   |   کد : 3353   |   مشاهده: 9519

رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اعلام خودکفایی ایران در تولید سرنگ ، گفت: سرنگ سازان کشور سالانه حدود یک میلیارد قطعه سرنگ در کشورتولید می کنند.

تولید سالانه یک میلیارد قطعه سرنگ در کشور/ کمبودی در زمینه تولید سرنگ نداریم
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس رزا مختاری، رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی گفت: هم اکنون 16شرکت تولیدکننده سرنگ در کشور فعال هستند که پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید سرنگ درکشور بیش از یک میلیارد قطعه در سال است، اظهار کرد: تمامی انواع سرنگ در سایزهای مختلف نظیر سرنگ لوئرلاک، لوئراسلیپ، انسولین وغیره تولید وکاملا نیازکشور را تولیدکنندگان تامین می کنند و کمبودی در این زمینه نداریم.

مهندس مختاری با اشاره به مزیت های تولید سرنگ برای تولیدکنندگان داخلی افزود: بیشتر مواد اولیه سرنگ از داخل کشور تامین می شود که این امر از مهمترین مزایای تولید سرنگ داخلی برای تولید کنندگان محسوب می شود.

رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: هفته گذشته خط تولید انواع سرنگ با حضور مشاور وزیرو مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت دراستان یزد با ظرفیت تولید 70 میلیون قطعه در سال به بهره برداری رسید و در حال حاضر27درصد تولیدکنندگان انواع سرنگ دراین استان فعالیت دارند.

وی همچنین گفت: شرکت های تولید کننده سرنگ برنامه های بلند مدت و قابل قبولی برای صادرات به کشورهای خاورمیانه و اروپایی دارند.

مهندس مختاری افزود: صنعت سرنگ سازی در ایران قبل از انقلاب با ظرفیت بسیار کم آغاز و از سال 1359 با حضور پررنگ تولیدکنندگان این صنعت، قدم های لازم در راستای خودکفایی را پیمودند و در طی سالیان اخیر، تولید کنندگان این حوزه نقش بسزایی را در صادرات سرنگ به کشورهای همسایه داشته اند.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/ENNews//3353
Share
آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  3,089,131
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386

پیوندها