چهارشنبه 26 مرداد 1401
سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی در نشست با صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی:

خدمت، یک کالای مهم است/ باید نگاه شرکت های خدماتی تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد

تاريخ:هفتم دی 1397 ساعت 22:31   |   کد : 3674   |   مشاهده: 15625
مهندس مهدوی با بیان اینکه باید نگاه شرکت های خدماتی در حوزه تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد، گفت: در صورتی که کالا و یا خدمات یک شرکت در سطح بین الملل باشد، آن شرکت علاوه بر صادرات کالا و خدمات می تواند در داخل کشور هم فروش قابل توجهی داشته باشد.
خدمت، یک کالای مهم است/ باید نگاه شرکت های خدماتی تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، جلسه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی حوزه تجهیزات پزشکی با همکاری انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور و با حضور 30 نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه دهنده خدمات تجهیزات پزشکی برگزار شد.

مهندس آصف مهدوی سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی با بیان اینکه در سالهای گذشته شاهد رشد خوبی در حوزه تولید و صادرات تجهیزات پزشکی بودیم، گفت: شرکت های دانش بنیان تجهیزات پزشکی با ورود به عرصه صادرات نقش موثری را در افزایش صادرت تجهیزات پزشکی داشتند.

وی تاکید کرد: در کنار صادرات تجهیزات پزشکی، باید نقش صادرات خدمات فنی مهندسی پزشکی هم پر رنگ تر شود و در همین راستا از انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی درخواست همکاری و هدایت صادرات خدمات فنی مهندسی تجهیزات پزشکی را داریم.

مهندس مهدوی افزود: در سال 95 حدود 14میلیارد دلار صادرات خدمات فنی مهندسی در حوزه هایی مانند برق، ساختمان، نفت و گاز در کشور انجام شده که حوزه تجهیزات پزشکی در آن ضعیف عمل کرده است.

وی با بیان اینکه باید نگاه شرکت های خدماتی تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد، گفت: در صورتی که کالا و یا خدمات یک شرکت در سطح بین الملل باشد، آن شرکت علاوه بر صادرات کالا و خدمات می تواند در داخل کشور هم فروش قابل توجهی داشته باشد.

سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی با تاکید بر اینکه خدمت، یک کالای مهم است بیان کرد: کالای شرکت های خدماتی، فکر و توان مهندسی¬شان است لذا برای صادرات کالای خود درگیر گمرک و سامانه تجارت و برخی بروکراسی های اداری نمی شوند. وی اظهار داشت: انتظار داریم صادرات خدمات مهندسی پزشکی از هدف گذاری ١٠ برابری سهمی برابر با ده میلیون دلار داشته باشد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
خدمت، یک کالای مهم است/ باید نگاه شرکت های خدماتی تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/ENNews//3674
Share
آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  3,318,266
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386

پیوندها