چهارشنبه 26 مرداد 1401
در دیدار وزیر بهداشت با رئیس جمهور تشریح شد؛

گزارشی از اهم برنامه های وزارت بهداشت در سال 97 و ارائه برنامه های سال 98/ توسعه کمی و کیفی صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی داخلی، برای ساخت داروها، تجهیزات و ملزومات پزشکی وارداتی بعنوان برنامه محوری حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

تاريخ:يازدهم فروردين 1398 ساعت 14:48   |   کد : 3923   |   مشاهده: 13816
دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سنت شش ساله رییس محترم جمهور جهت ارائه گزارش عملکرد سال گذشته و ارائه برنامه های پیش رو، روز شنبه با رییس جمهور دیدار کرد.
گزارشی از اهم برنامه های وزارت بهداشت در سال 97 و ارائه برنامه های سال 98/ توسعه کمی و کیفی صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی داخلی، برای ساخت داروها، تجهیزات و ملزومات پزشکی وارداتی بعنوان برنامه محوری حوزه دارو و تجهیزات پزشکی
به گزارش وبدا، در این دیدار وزیر بهداشت ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده، اهم برنامه‌های سال آینده شامل استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار، طرح پزشکی خانواده و نظام ارجاع و استمرار طرح تحول سلامت را به عنوان محورهای اصلی برنامه های سال آتی ترسیم کرد.

وزیر بهداشت همچنین در حوزه بهداشت به توسعه رویکرد پیشگیرانه و بسیج همگانی برای مقابله با بیماری‌های غیرواگیر به ویژه دیابت، فشار خون و بهداشت روان تاکید کرد و توسعه بهداشت دهان و دندان عاری از پوسیدگی در مدارس، یکسره کردن ساعات ارائه خدمت در مراکز خدمات سلامت و فعال کردن یونیت های دندانپزشکی مراکز دولتی در شیفت بعد از ظهر را از جمله برنامه های این حوزه برشمرد.

دکتر نمکی در حوزه آموزش به طرح تحول نظام آموزش علوم پزشکی در راستای جامعه محور کردن آموزش پزشکی اشاره کرد و در حوزه درمان نیز ادامه طرح تحول نظام سلامت و بازنگری کتاب ارزش نسبی با رویکرد عدالت بین رشته ای و تغییر در نظام پرداخت به DRG و بحث توسعه خدمات پرستاری در منزل را از اهم برنامه ها دانست.

وزیر بهداشت، جلوگیری از واردات داروهای دارای تولید مشابه و مکفی داخلی و تقویت و توسعه کمی و کیفی صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی داخلی برای ساخت داروها، تجهیزات و ملزومات پزشکی وارداتی را بعنوان برنامه های محوری حوزه دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد.

در این جلسه، دکتر نمکی، جامعه محور شدن پژوهش و رویکرد پژوهش بر اساس نیاز کشور و نظام ارائه خدمت را از جمله رئوس برنامه های حوزه پژوهش در علوم پزشکی بیان کرد.

دکتر روحانی، رئیس محترم جمهور نیز در این دیدار توصیه هایی مبنی بر رسیدگی بیشتر به مردم بویژه مناطق کمتر برخوردار و خدمات رسانی گسترده تر در جهت استمرار طرح تحول نظام سلامت و همچنین کاهش پرداختی بیماران داشتند و بر تأمین کامل داروهای اساسی و استقرار هر چه زودتر پرونده الکترونیک سلامت تاکید ویژه داشتند.

http://www.behdasht.gov.ir/188503

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/ENNews//3923
Share
آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  3,318,268
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386

پیوندها