اداره تجهیزات پزشکی
سه شنبه 3 خرداد 1401

•قابل توجه مصرف كنندگان پروتزهاي سينه كمپاني PIP

تاريخ:نوزدهم دی 1390 ساعت 00:00   |   کد : 2032   |   مشاهده: 3350
پيرو فراخوان اعلام شده در خصوص پروتز هاي سينه كمپاني PIP ، لازم است مصرف كنندگان پروتزهاي مذكور با مراجعه به پزشكان جراح خود تحت معاينات دقيق و مستمر قرار گرفته و در صورت لزوم اقدام به خارج سازي پروتزهاي جايگذاري شده نمايند. همچنين اقدامات توصيه شده توسط وزارت بهداشت‌هاي دو كشور فرانسه و انگلستان را كه بالاترين ميزان مصرف كالاي مذكور را داشته به شرح ذيل به اطلاع مي‌رسد: 1- وزارت بهداشت فرانسه توصيه به خارج سازي پروتزهاي جايگذاري شده در بدن دارد. همچنين وزارت بهداشت فرانسه اين عمل را به عنوان يك عمل پيشگيرانه معرفي كرده و آنرا يك عملكرد ضروري اعلام نمي كند. وزارت بهداشت انگلستان خارج سازي پروتزهارا از بدن توصيه نمي كند و پيشنهاد مي كند در صورت وجود نگراني، مصرف كنندگان مي توانند به پزشك جراح خود مراجعه كنند. همچنين در پي مذاكرات انجام شده بين وزارت بهداشت انگلستان و ارگان‌هاي بهداشتي ساير كشورها نظير هلند، پرتغال، ايتاليا، ايرلند، مجارستان، اتريش، دانمارك اعلام شده است هيچ شواهدي براي اثبات نرخ بالاي پارگي در پروتزهاي كمپاني PIP وجود ندارد.

پيرو فراخوان اعلام شده در خصوص پروتز هاي سينه كمپاني PIP ، لازم است مصرف كنندگان پروتزهاي مذكور با مراجعه به پزشكان جراح خود تحت معاينات دقيق و مستمر قرار گرفته و در صورت لزوم اقدام به خارج سازي پروتزهاي جايگذاري شده نمايند.

همچنين اقدامات توصيه شده توسط وزارت بهداشت‌هاي دو كشور فرانسه و انگلستان را كه بالاترين ميزان مصرف كالاي مذكور را داشته به شرح ذيل به اطلاع مي‌رسد:

1- وزارت بهداشت فرانسه توصيه به خارج سازي پروتزهاي جايگذاري شده در بدن دارد. همچنين وزارت بهداشت فرانسه اين عمل را به عنوان يك عمل پيشگيرانه معرفي كرده و آنرا يك عملكرد ضروري اعلام نمي كند.

وزارت بهداشت انگلستان خارج سازي پروتزهارا از بدن توصيه نمي كند و پيشنهاد مي كند در صورت وجود نگراني، مصرف كنندگان مي توانند به پزشك جراح خود مراجعه كنند. همچنين در پي مذاكرات انجام شده بين وزارت بهداشت انگلستان و ارگان‌هاي بهداشتي ساير كشورها نظير هلند، پرتغال، ايتاليا، ايرلند، مجارستان، اتريش، دانمارك اعلام شده است هيچ شواهدي براي اثبات نرخ بالاي پارگي در پروتزهاي كمپاني PIP وجود ندارد.

 

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/2032
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,645,627
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386