اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 20 مرداد 1401

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو: مردم همه چیز را می دانند/ کارنامه قابل دفاعی داریم/کاهش قیمت 70 و 20 درصدی تجهیزات پزشکی و داروهای وارداتی

تاريخ:پانزدهم فروردين 1396 ساعت 17:24   |   کد : 2249   |   مشاهده: 2218
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو: مردم همه چیز را می دانند/ کارنامه قابل دفاعی داریم/کاهش قیمت 70 و 20 درصدی تجهیزات پزشکی و داروهای وارداتی
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو: مردم همه چیز را می دانند/ کارنامه قابل دفاعی داریم/کاهش قیمت 70 و 20 درصدی تجهیزات پزشکی و داروهای وارداتی

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو:

مردم همه چیز را می دانند/ کارنامه قابل دفاعی داریم/کاهش قیمت 70 و 20 درصدی تجهیزات پزشکی و داروهای وارداتی

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در سال پایانی دولت، باید پاسخگوی عملکرد این سازمان باشیم، افزود: کارنامه سازمان غذا و دارو به نحوی است که در برابر مردم و پیشگاه الهی قابل دفاع است و در طول سه سال و نیم گذشته، خدمات ارزشمندی را انجام داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو" ایفدانا "، دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان غذا و دارو که صبح امروز 15 فروردین  با حضور دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت برگزار شد، گفت: با توجه به پایان دولت یازدهم باید بتوانیم از عملکرد چهارساله خود دفاع کنیم و پاسخگوی مردم، مسئولین و پیشگاه الهی باشیم.
وی افزود: همکاران ما در سازمان غذا و دارو تمامی تلاش های خود را بکار گرفته و از این بابت سربلند هستند
دکتر دیناروند اظهار داشت: حمایت های وزیر بهداشت در هر جا که می توانسته است از جلسات خصوصی، مصاحبه ها،  گرفته تا مجامع عمومی از سازمان غذا و دارو دفاع کرده اند که از این بایت از ایشان صمیمانه تشکر می کنیم.
رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: در حال حاضر موضوع سلامت، محور برنامه های کشور است و این چیزی است که ما  بگوییم بلکه از مردم می شنویم؛ رضایتمندی مردم از وزارت بهداشت در حد بسیار بالایی می باشد  که بی شک بخش عمده ای از آن مدیون سیاست گذاری، و پیگیری های شخص وزیر بهداشت است و البته  تلاشی که خانواده بزرگ وزارت بهداشت انجام داده است.
وی ادامه داد: ما در سازمان غذا و دارو در چارچوب سیاست و برنامه های وزیر بهداشت و دولت تدبیر و امید تلاش هایمان را انجام داده ایم وقتی سال های اخیر را با سال 92 مقایسه می کنیم، خدا را شکر می کنیم که دیگر بحران و کمبود دارویی نداریم و از صدها قلم کمبود دارویی که بعضی از آن ها داروهای پیش پا افتاده و داروهای واقعا عادی بودند که در دسترس مردم نبود؛ دیگر خبری نیست. همچنین خوشحالیم که کنترل قیمت دارو و لوازم پزشکی وارداتی به خوبی صورت گرفته و حداقل 30 درصد کاهش قیمت در این حوزه داشته ایم حتی  برخی از تجهیزات پزشکی 60 الی 70 درصد کاهش قیمت داشته اند.
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تمامی فعالیت ها در حوزه متبوعش افتخار آمیز بوده است اظهار داشت: ممکن است عده ای بخواهند نقاط قوت دولت را زیر سوال ببرند کما اینکه اینکار را نیز می کنند، اما مردم خودشان همه چیز را به خوبی می دانند و درباره شنیده ها و دیده ها قضاوت می کنند.
وی درباره تغییر و تحولات صورت گرفته در حوزه غذا و الگوی بین المللی  شدن کشور ایران در این حوزه نیز افزود: بنده در سال گذشته در سه مجمع بین المللی در حوزه غذا دعوت شده ام تا تجربیات جمهوری اسلامی ایران را در این خصوص بیان کنم و شاهد بودم  که کشورمان در بسیاری از زمینه ها از جمله، چراغ راهنمای تغذیه، برنامه های کاهش شکر، نمک و چربی چه اقدامات ارزشمندی انجام داده است.

http://ifdana.fda.gov.ir/content/13841

 

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/2249
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,074,495
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386