الصاق برچسب اصالت کالا بر پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی

الصاق برچسب اصالت کالا بر پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی
تاريخ:هفتم بهمن 1396 ساعت 08:36   |   کد : 2652
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از لزوم درج برچسب اصالت کالا بر پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از لزوم درج برچسب اصالت کالا بر پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، دکتر رضا مسائلی با بیان این مطلب، گفت: به علت نگرانی بیماران، پزشکان و مصرف‌کنندگان و عرضه محصولات با کیفیت این پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی برچسب اصالت دریافت می کنند.

وی افزود: این پنج دسته شامل تجهیزات و مواد دندانپزشکی، ملزومات آزمایشگاهی، تجهیزات و ملزومات پزشکی خانگی و عرضه شده در داروخانه ،ملزومات پزشکی نازایی و ایمپلنت های ارتوپدی است.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: در الصاق برچسب اصالت مواردی الزامی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مسائلی گفت: اولا این برچسب‌ها باید مطابق با الزامات و ویژگی‌های تعیین شده در دستورالعمل اجرایی نظام ردیابی و رهگیری و کنترل اصالت باشد. همچنین الصاق برچسب باید روی کوچک‌ترین واحد بسته‌بندی انجام شود. الصاف برچسب دارای شناسه تجمیعی مطابق دستورالعمل اجرایی باید روی سطوح بعدی بسته بندی در فرآورده‌های دارای سطوح بسته بندی بزرگ‌تر نیز انجام شود. همچنین اجرای این طرح با همکاری و مشارکت همه ذی‌نفعان و نظارت معاونت درمان و معاونت غذا و دارو و مراکز درمانی سراسر کشور صورت خواهد گرفت. سعی خواهد شد در روزهای آینده در خصوص ابعاد اجرایی این طرح بیشتر اطلاع رسانی شده و آموزش عمومی و همگانی نیز انجام شود.

 

 

http://imed.ir/News/1/Default.aspx/2652
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

نظرسنجی
پیشنهاد شما در اولویت مهم اداره کل در دوره مدیریت جدید چیست؟

 بازديد امروز 1,545
 بازديد اين هفته 53,843
 بازديد اين ماه 235,835
 کل بازديدها 5,538,646
تعداد بازديد اين صفحه: 133,905

 

آدرس و شماره تماس: تهران، خیابان انقلاب، بعد چهارراه ولیعصر(عج)، نرسیده به چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک