جمعه 29 تير 1397
رییس اداره فناوری اطلاعات اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:

راه اندازی سامانه اصلاحیه ثبت وسیله پزشکی

تاريخ:بيست و چهارم بهمن 1396 ساعت 14:00   |   کد : 2726   |   مشاهده: 2910
رییس اداره فناوری اطلاعات اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: بازنگری سامانه ثبت وسیله پزشکی انجام شد و این سامانه از 24 بهمن ماه آماده بهره‌برداری است.
راه اندازی سامانه اصلاحیه ثبت وسیله پزشکی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس رویا شهبازی با اشاره به درخواست شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی و تصمیم‌گیری‌های انجام شده در همایش تامین کنندگان تجهیزات پزشکی، گفت: امکان ویرایش پرونده‌های ثبت وسیله پزشکی تایید شده در سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی از تاریخ 96/11/24 فراهم شده است.

وی افزود: تمامی شرکت‌های واردکننده می‌توانند از طریق سایت imed.ir قسمت سامانه ثبت وسیله پزشکی قسمت کارتابل اصلاحیه ثبت، درخواست‌های اصلاحیه خود را با توجه به کد ره‌گیری پرونده‌های ثبت شده، مشاهده کرده و به کارتابل مسئولین دفاتر ادارات ارسال کنند.

شهبازی ادامه داد: تمامی داده‌های اصلاح شده درخواستی، پس از بررسی کارشناسی و تایید آن، به صورت آنلاین به‌روزرسانی خواهد شد.

وی با بیان این‌که برقراری ارتباط با تمامی سامانه‌های ارگان‌های مرتبط با اداره کل همانند سامانه تجارت ایران، سامانه گمرک و غیره نیز به‌روزرسانی می‌شود، اظهار کرد: تمامی شرکت‌ها و مسئولین فنی باید دقت کافی نسبت به درج داده‌های درخواستی خود را داشته باشند.

رییس اداره فناوری اطلاعات اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در ادامه گفت: امکان ویرایش و درخواست اصلاحیه برای مشخصات و مستندات ارسالی پرونده‌های تایید شده نیز در این به‌روزرسانی فراهم شده است. به طور مثال شرکت‌ها می‌توانند درباره پرونده‌های ثبت شده که به دلیل داشتن سابقه واردات بدون بررسی کارشناسی و اسناد مربوطه پرونده تایید شدند، در قسمت اصلاحیه نسبت به ارائه مشخصات و مستندات اقدام کنند؛ در غیر این صورت کدهای دریافت شده تمدید نخواهد شد.

وی افزود: مواقعی که در ثبت مشخصات وسیله، اشتباه تایپی وجود داشته باشد، همانند فیلد مدل، برند، توضیحات فارسی و لاتین کد GTIN و غیره، مورد درخواست اصلاحیه باشد نیز امکان ویرایش و درخواست اصلاحیه وجود دارد. همچنین در صورتی‌که هر یک از مستندات ارائه شده منقضی شده باشد یا نیاز به ارائه تغییرات سند وجود دارد نیز باید اصلاحیه انجام شود.

شهبازی ادامه داد: در صورتی‌که درخواست افزودن کمپانی یا کشور سازنده اصلی (OEM & Origin)، مدل جدید، کد GTIN جدید به پرونده‌های ثبت شده قبلی مورد درخواست اصلاحیه باشد، در صورتی‌که تمامی پرونده‌های ثبت شده قدیمی باید نسبت به تکمیل اطلاعات بسته بندی کالا در بخش اصلاحیه اقدام کنند، به ویژه کالاهایی که مشمول برچسب اصالت کالا هستن نیز باید درخواست اصلاحیه و ویرایش انجام شود.

وی در پایان با بیان این‌که تمامی پرونده‌های ثبت شده قدیمی که قسمت لوازم جانبی و ماژول‌های اصلی خود را در سامانه نکمیل نکرده‌اند نیز مشمول این ویرایش می‌شوند، اظهار کرد: اگر سه مورد کمپانی سازنده قانونی (License Holder / Legal)، درخت کالا و نام برچسب کد رهگیری پرونده ثبت اولیه، به دلیل عدم به‌روزرسانی سامانه‌های مرتبط با اداره کل، قابل اصلاح نباشند، باید ویرایش انجام شود.
پایان پیام/
 

ضمائم:
اخبار مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/2726
Share
نظرسنجی
پیشنهاد شما در اولویت مهم اداره کل در دوره مدیریت جدید چیست؟

آمار بازدید
 بازديد امروز 21,114
 بازديد اين هفته 126,149
 بازديد اين ماه 368,895
 کل بازديدها 7,748,868
تعداد بازديد اين صفحه: 952,952
آدرس

  تهران، خ انقلاب، چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386