اداره تجهیزات پزشکی
سه شنبه 18 مرداد 1401
تاریخ تشکیل کنسرسیوم انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی مشخص شد

برون سپاری برخی از امور اجرایی اداره کل تجهیزات پزشکی به کنسرسیوم انجمن ها و اتحادیه های تجهیزات پزشکی

تاريخ:ششم اسفند 1396 ساعت 15:10   |   کد : 2750   |   مشاهده: 18056
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان این‌که تشکیل کنسرسیوم انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی تعارف نیست، گفت: این کنسرسیوم بر اجرای فعالیت‌های انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی نظارت خواهد داشت و انجمن نیز به این موضوع باید احترام بگذارد.
برون سپاری برخی از امور اجرایی اداره کل تجهیزات پزشکی به کنسرسیوم انجمن ها و اتحادیه های تجهیزات پزشکی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، نشست رونمایی طرح تفویض و برون‌سپاری بخشی از امور اجرایی اداره کل تجهیزات پزشکی به کنسرسیوم انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی در راستای برنامه ششم توسعه و دفاتر الکترونیکی خدمات سلامت برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مهندس نسیم تربتی، رییس اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درباره برون‌سپاری برخی از کارهای اداره کل تجهیزات پزشکی به انجمن‌ها و اتحادیه‌ها گفت: قرار بر این شد که در فاز اول برخی امور در زمینه ثبت نمایندگی خارجی، خدمات پس از فروش، رتبه بندی و شناسنامه شرکت‌های تجهیزات پزشکی را برون‌سپاری کرده و از ظرفیت انجمن‌ها و اتحادیه‌ها نیز استفاده کنیم.

وی افزود: طی جلسه‌هایی که برگزار شد٬ قرار شد کنسرسیومی با محوریت انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی باشد و تفاهم‌نامه‌ای نیز با کنسرسیوم امضا شود و قرار بود این کار تا 24 بهمن انجام شود. عقد تفاهم‌نامه به تاریخ ششم اسفند ماه منتقل و قرار شد امروز افتتاحیه و تنظیم تفاهم‌نامه انجام شود.

در ادامه این نشست، دکتر رضا مسائلی، مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت تشکیل کنسرسیوم، گفت: موضوع کنسرسیوم مد نظر اداره کل تجهیزات پزشکی است و امروز باید تاریخ این کنسرسیوم مشخص شود و قصد داریم به آن کارهایی واگذار کنیم.

وی با بیان این‌که طی روزهای اولیه که صحبت‌هایی با انجمن صنفی انجام و‌ پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای آماده شد، افزود: نظام جدید کنترل کیفی کشور نیز در حال طراحی است و تحولات شکلی و محتوایی قابل ملاحظه‌ای در این نظام وجود خواهد داشت. جایگاه انجمن صنفی تولیدکنندگان در این راستا بسیار مهم است.

مشاور وزیر بهداشت با بیان این‌که کنسرسیوم باید یک هیئت مدیره مشخص کند، اظهار کرد: انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور طی دو ماه گذشته کارهای ارزش‌مند و متراکمی انجام دادند و دفتر و امکاناتی برای انجام کارها تجهیز کردند. می‌خواهیم برای تشکیل کنسرسیوم، تاریخی مشخص شود و این موضوع را مطالبه می‌کنیم. تشکیل کنسرسیوم تعارف نیست و بر اجرای فعالیت‌های انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی نظارت خواهد داشت و انجمن نیز به این موضوع باید احترام بگذارد.

گفتنی‌ست در این نشست با توافق نماینده انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی، پایان اردیبهشت ماه 97 تاریخ به عنوان تاریخ تشکیل کنسرسیوم انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی مشخص شد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//2750
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  34,948,101
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386