اداره تجهیزات پزشکی
يک شنبه 8 خرداد 1401
وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در کرج

اگر بخواهیم از تولید و کالای ایرانی حمایت کنیم، باید ابزار مورد نیاز آن را فراهم کنیم

تاريخ:بيست و چهارم ارديبهشت 1397 ساعت 21:47   |   کد : 2888   |   مشاهده: 15502
با حضور وزیر بهداشت، بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در کرج به بهره برداری رسید.
اگر بخواهیم از تولید و کالای ایرانی حمایت کنیم، باید ابزار مورد نیاز آن را فراهم کنیم
وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در کرج ضمن تقدیر از شرکت ماکوفارما فرانسه به دلیل سرمایه گذاری مشترک در ایران، ابراز امیدواری کرد که محصولات این شرکت با کیفیت و کمیت بیشتر به کشورهای منطقه صادر و زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال، فراهم شود.
به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در آیین بهره برداری از کارخانه ماکوفارما فردآور؛ بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در منطقه ویژه اقتصادی پیام کرج، اظهار داشت: هر چه زمان جلوتر می رود، با این حقیقت بیشتر آشنا می شویم که اقتصاد هدف نیست، بلکه ابزاری برای رسیدن به اهداف والا و مقدس از جمله تحقق شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» است.
وزیر بهداشت تصریح کرد: باید از فرصت های جهانی و استعدادهای ذاتی کشور استفاده کنیم تا به جایگاه مطابق با شان ملت و تمدن ایران در منطقه و جهان دست پیدا کنیم.
دکتر هاشمی افزود: اگرچه در دوران گذشته فرصت سوزی داشته ایم و امروز هم برخی کج سلیقگی ها وجود دارد، اما اگر بخواهیم از تولید و کالای ایرانی حمایت کنیم، باید ابزار مورد نیاز آن را فراهم کنیم.
وزیر بهداشت ضمن تقدیر از مقام معظم رهبری، رییس جمهور، وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در به دست آمدن برجام، گفت: این شرکت که با سرمایه گذاری مشترک ایجاد شده، یکی از پروژه ها و نتایج برجام است که محصولات آن نه تنها بازار داخلی، بلکه بازارهای منطقه و حتی اروپایی را می تواند تامین کند.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: حمایت از کالا و تولید ایرانی نیازمند حضور و رقابت در بازارهای جهانی است و مصرف تولیدات در کشور، هنرمندی نیست. چون در این صورت ممکن است کیفیت ارتقا پیدا نکند و در حق مردم ظلم شود. بر همین اساس، لازم است که فرصت حضور و رقابت در بازارهای جهانی را از دست ندهیم.
دکتر هاشمی تجربه شرکت ماکوفارما در سرمایه گذاری و تولید مشترک محصولات را موفق ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم سایر شرکت های فرانسوی نیز با وجود شرکای بخش خصوصی ایرانی خود بتوانند در ایران حضور پیدا کنند.
وزیر بهداشت با اشاره به ظرفیت بالای گیلان و منطقه آزاد اروند برای سرمایه گذاری خارجی، اظهار داشت: در منطقه آزاد اروند فرصت مناسبی برای سرم سازی وجود دارد و دولت نیز با رعایت استانداردها، نهایت حمایت و همکاری را با سرمایه گذاران در این زمینه خواهد کرد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه در بودجه سال جاری، ظرفیت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری مشترک وجود دارد، اضافه کرد: متاسفانه کمتر هنر داریم که از فرصت ایجاد شده در قانون بودجه استفاده کنیم و دانشگاه های علوم پزشکی، بخش خصوصی و سرمایه گذاران می توانند از تبصره 19 بودجه بیشترین بهره را ببرند.
دکتر هاشمی در پایان یادآور شد: امیدوارم ما مسئولان در فرصت ایجاد شده برای خدمت بتوانیم در اشتغال زایی، تولید ثروت، ورود تکنولوژی به کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی در عمل و نه در حرف، گام های موثرتری برداریم.

http://www.behdasht.gov.ir/176697

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//2888
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,751,461
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386