دو شنبه 27 اسفند 1397
وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از بیمارستان رازی بانه:

اگر کسی بخواهد انقلابی باشد باید در مسیر خدمت و شاد کردن دل مردم گام بردارد

تاريخ:پانزدهم تير 1397 ساعت 23:02   |   کد : 2993   |   مشاهده: 1614
وزیر بهداشت گفت: اگر کسی بخواهد انقلابی باشد باید در مسیر خدمت و شاد کردن دل مردم گام بردارد و مهم نیست که چه مسئولیتی داریم بلکه مهم این است که وظیفه خود را برای رضایتمندی مردم به بهترین وجه انجام دهیم.
اگر کسی بخواهد انقلابی باشد باید در مسیر خدمت و شاد کردن دل مردم گام بردارد
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در آیین بهره برداری از بیمارستان رازی شهرستان بانه، اظهار داشت: هدف دشمنان کشور و انقلاب اسلامی دلسرد کردن، ناامیدی، ایجاد حس بی اعتمادی و تردید در بین مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران است و در شرایط کنونی هر مسئول و نهادی باید به نحوی عمل کند که مردم احساس کنند آنها همه وجودشان، جز خدمت نیست و شائبه ای از قدرت و منفعت شخصی در ذهن و عمل آنها وجود ندارد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مردم ممکن است کم آبی، هوای ناسالم و بعضی کمبودها را بپذیرند اما کمبود در حوزه هایی مانند غذا، دارو، پزشک و خدمات بهداشتی و درمانی برای همه سخت است بنابر این باید تلاش کنیم در این حوزه ها کمبودی ایجاد نشود.

وزیر بهداشت با ابراز تاسف از طولانی شدن ساخت بیمارستان رازی شهرستان بانه گفت: امیدوارم بیمارستان در حال ساخت سقز تا پایان امسال به بهره برداری برسد چرا که افتتاح بیمارستان رازی بانه، کاستی های این منطقه را برطرف نمی کند و باید به فکر بیمارستان دیگری برای این شهر باشیم.

وزیر بهداشت اظهار داشت: خیلی علاقه دارم که ایرانیان شهر بانه را ببینند چون من حدود ۳۹ سال پیش به اتفاق همکاران جهاد سازندگی به بانه آمدم اما این منطقه به قدری پیشرفت کرده و زیبا شده که هیچ گاه تاریخ منطقه، چنین وضعیتی را به یاد ندارد البته امیدوارم مشکلات اقتصادی و ارزی، موقتی باشد.

دکتر هاشمی ضمن تاکید بر لزوم کمک به بخش خصوصی برای ساخت بیمارستان در بانه، گفت: با توجه به اقبالی که مردم ایران و کردستان عراق به دانش و مهارت پزشکان، پرستاران و متخصصان ایرانی در رشته های مختلف پزشکی دارند، سرمایه گذاری در حوزه بهداشت و درمان در این منطقه از کشور، کاملا اقتصادی و سودآور است.

وزیر بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت آمادگی حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت مناطق مرزی به ویژه بانه و سقز را دارد و همه باید کمک و تلاش کنیم که بخش خصوصی، بخشی از بار درمانی منطقه را کاهش دهد.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: همه باید کمک کنیم تا مردم احساس کنند مسئولان کشور برای آنها تلاش می کنند تا کمترین آسیب به آنها وارد شود البته روزهای نسبتا سختی را پیش رو داریم که نباید رودربایستی داشته باشیم و خودمان را به تغافل بزنیم البته هیات حاکمه آمریکا مشکلاتی را ایجاد می کند که بخشی از آن ناشی از نگاه اقتدار طلبانه و بخش دیگر ناشی از ندانم کاری و بی توجهی در داخل کشور و گاهی اوقات شیطنت های داخلی است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همه تلاش خود را می کنیم تا حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی دچار آسیب نشود البته کشورهای قدرتمند ادعا می کنند که طرفدار مردم و حقوق بشر هستند و در حوزه بهداشت و درمان، محدودیتی به وجود نخواهد آمد اما این واقعیت ندارد چرا که اگر در جابجایی ارز مشکلاتی ایجاد شود در تهیه ملزومات هم چالشهایی خواهیم داشت که دشمن با هدف خسته کردن مردم به دنبال تشدید نارضایتی است.

دکتر هاشمی تصریح کرد: در طول سالهای گذشته هم تحریم های شدیدی علیه ایران وجود داشت و توانستیم با وحدت، همبستگی، شناخت دشمن، وحدت فرماندهی و تبعیت از مقام معظم رهبری با اقتدار مشکلات را برطرف کنیم و شک ندارم که ما می توانیم با عزت و سربلندی از این مسیر سخت عبور کنیم و ایران را به عنوان نماد مقاومت به دنیا معرفی کنیم.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر متناسب بودن خواسته ها با داشته ها، خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم تا توقعات را بیجا دامن نزنیم و زمینه های بدبینی و بدگمانی را تقویت نکنیم و کاری نکنیم که برخی رسانه های داخلی و خارجی تحت عنوان مطالبه گری، اقدام به سوء استفاده کنند.

دکتر هاشمی یادآور شد: این روزها خوب نیست که انسان زیاد صحبت کند به جز در مواردی که منافع ملی در کار است اما متاسفانه شاهدیم که برخی از ما فقط دوست داریم خودمان را نشان دهیم، اظهار نظر کنیم و در تریبونهای مقدس و معمولی، از همه مطالبه گری کنیم تا دیده شویم بدون آنکه به هزینه های آن برای کشور و تهدید منافع ملی فکر کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این روزها نباید به فکر منافع شخصی بود بلکه باید به فکر منافع کشور و مردم باشیم، افزود: خوشحالیم که در طول ماه های آینده هر هفته یا هر دو هفته یکبار، پروژه های جدید عمرانی حوزه سلامت را افتتاح می کنیم که موجب افزایش رضایتمندی مردم خواهد شد.

دکتر هاشمی در پایان از مردم خواست برای دکتر روحانی دعا کنند چون مدیریت کشور و پست ریاست جمهوری با توجه به توقعات مردم و محدودیت هایی که وجود دارد، کار دشواری است.

http://www.behdasht.gov.ir/178493

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/2993
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
تعداد بازديد اين صفحه: 4,059,863
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب، چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386