اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 29 ارديبهشت 1401
مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:

رونمایی از دو دستگاه لاپاراسکوپ و تویوپ اشعه ایکس

تاريخ:بيست و چهارم مرداد 1397 ساعت 21:46   |   کد : 3139   |   مشاهده: 15819
مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از رونمایی از دو دستگاه لاپاراسکوپ و تویوپ اشعه ایکس در سومین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای تجهیزات پزشکی استان فارس خبر داد.
رونمایی از دو دستگاه لاپاراسکوپ و تویوپ اشعه ایکس
به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای تجهیزات پزشکی استان فارس، ضمن اعلام این خبر گفت: نزدیک به ۵ سال مطالعات بالینی روی دستگاه لاپاراسکوپ توسط جراحان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده و اقدامات فنی و تست ایمنی و عملکرد کلینیکال ترایال روی دستگاه صورت گرفته است.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه این دستگاه هیچگونه کمبودی نسبت به نمونه خارجی اش ندارد، گفت: تولید این دستگاه دارای مزیت هایی است، چراکه از آنجا که اساتید خودشان با این دستگاه ها کار کردند، نقاط ضعف و قوت آن را متوجه شده و درخصوص ارتقای این دستگاه و برطرف کردن ضعف های احتمالی آن، تلاش کردند. همچنین این دستگاه بزودی وارد بازار خواهد شد.

وی همچنین، از رونمایی دستگاه تویوپ اشعه ایکس در این نمایشگاه خبر داد و گفت: مطالعاتی نزدیک به ۵ سال برای تولید این دستگاه که بسیار پر مصرف و گرانقیمت است صورت گرفته است و امروز پرولانه ساخت آن را ارائه می دهیم و بزودی این محصول روانه بازار خواهد شد.

دکتر مسائلی افزود: دستگاه تویوپ اشعه ایکس در مراکز تصویربرداری مورد استفاده قرار می گیرد.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه شیراز جزو استان هایی است که توجه به تجهیزات پزشکی را با محوریت اعضای هیات علمی دنبال کرده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استانداری به صورت موردی موضوعات مربوط به شرکت های دانش بنیان را دنبال می کند و اعضای هیات علمی تجهیزات پزشکی بسیار با کیفیت مثل بیومتریال ها، اسکوفول ها، تجهیزات پزشکی بیمارستانی، انواع پیچ و مهره های ارتوپدی و ایمپلنت ها را تولید کرده اند و در حال حاضر این تجهیزات پزشکی در بازار تجاری شده و موجود هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این تجهیزات توسط اعضای هیات علمی شیراز در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری تولید شده است و استان فارس در حوزه تجهیزات پزشکی توانمند است و می تواند قطب تجهیزات پزشکی کشور باشد.

http://www.behdasht.gov.ir/179959

ضمائم:
مطالب مرتبط:
از سومین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای تجهیزات پزشکی استان فارس
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3139
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,539,116
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386