اداره تجهیزات پزشکی
شنبه 7 خرداد 1401
با حضور مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی:

رونمایی از یک دستگاه تجهیزات پزشکی برای انجام اعمال جراحی مفاصل

تاريخ:بيست و يکم شهريور 1397 ساعت 17:10   |   کد : 3212   |   مشاهده: 12601

دکتر مسائلی در اولین روز سفر خود به استان آذربایجان شرقی و با حضور در مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از دستگاه بلیدشیور ارتروسکپی رونمایی به عمل آورد.

رونمایی از یک دستگاه تجهیزات پزشکی برای انجام اعمال جراحی مفاصل

به گزارش وبدا، دکتر مسائلی در اولین روز سفر خود به استان آذربایجان شرقی و با حضور در مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از دستگاه بلیدشیور ارتروسکپی رونمایی به عمل آورد.

براساس این گزارش، دستگاه بلیدشیور ارتروسکپی Riton 10-80، اولین محصول ایرانی دارای استاندارد و تاییدیه IRC وزارت بهداشت است.

این محصول در هفت مدل تیغه Radius-Full Radius-bur-Round cut-Aggressive-Aggressive pluse-Tomcat طراحی و برای اولین بار در ایران تولید شده و دارای کارایی بالا و استحکام مورد نیاز است.

گفتنی است، به جز کشورهای اروپایی و آمریکایی، این دستگاه در کشورهای همسایه به خصوص کشور چین، نمونه ای نداشته و عمده ترین تولیدکننده آن کشور آمریکا است.

این دستگاه از لحاظ کیفیت با نمونه های خارجی برابری می کند، اما قیمت آن با نمونه خارجی خود اختلاف بسیاری دارد و قیمت نمونه ایرانی این دستگاه 38 میلیون تومان و قیمت نمونه خارجی بین 130 تا 160 میلیون تومان است. همچنین این دستگاه جهت تراشیدن و خارج کردن بافت های صدمه دیده داخل مفاصل کاربرد دارد.

بنابر این گزارش، دستگاه بلیدشیور ارتروسکپی Riton 10-80، ساخت ایران بوده و کیفیت بالایی دارد و به غیر از بازار داخلی، توان ارائه به بازارهای بین المللی را نیز دارد. تولید این وسیله در داخل ضمن اشتغال زایی برای قشر فارغ التحصیل و متخصص می تواند نیاز کشور را به واردات این محصول مرتفع سازد و تولید را از انحصار چند کشور خاص خارج کند.

ارتروسکپی روشی از جراحی برای انجام عمل های تشخیصی و ترمیمی مفاصل است که بوسیله وارد کردن دوربین در مفصل بیمار انجام می گیرد که اصطلاحا به آن جراحی لیزری نیز گفته می شود. به دلیل بسته بودن جراحی و عوارض بسیار کمتر نسبت به روشهای باز، این روش جایگزین عمل های باز مفاصل شده است. دستگاه شیور  ارتروسکپی در جراحی های تشخیصی و ترمیمی رباط های مفاصل زانو از قبیل رباط های صلیبی Acl و Pcl و همچنین ترمیم رباطهای مفصل شانه مورد استفاده قرار می گیرد. تیغه این دستگاه در فضای بین مفصلی می تواند بافتهای نرم و سخت مورد نظر جراح را تراشیده و به همراه آب خارج نماید.

دستگاه شیور ارتروسکپی riton برای اولین با در ایران توسط گروه مهندسان شرکت درمان یار ایده گستر طراحی و تولید گردیده است.

http://www.behdasht.gov.ir/181045

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
رونمایی از یک دستگاه تجهیزات پزشکی برای انجام اعمال جراحی مفاصل
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3212
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,749,340
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386