سه شنبه 22 آبان 1397
مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در جلفا:

منطقه آزاد ارس، پتانسیل تبدیل شدن به قطب تولید وسایل یکبار مصرف استریل را دارد

تاريخ:بيست و يکم شهريور 1397 ساعت 19:03   |   کد : 3214   |   مشاهده: 2620
مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: امروز، در زمینه تولید داخل و صادرات آنها در بستر مناسبی قرار گرفته ایم و امیدواریم با تلاش و همت مضاعف تولیدکنندگان داخلی، صادرات ٢٤٠ میلیون دلاری به طور کامل محقق شود.
منطقه آزاد ارس، پتانسیل تبدیل شدن به قطب تولید وسایل یکبار مصرف استریل را دارد
به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی در مراسم آغاز عملیات اجرایی خط دوم تولید انواع دستکش لاتکس، وینیل و نتیریل در جلفا با بیان اینکه ٧ کارخانه تولیدکننده دستکش پزشکی و استریل در کشور فعالیت دارند، اظهار داشت: این خط تولید که امروز عملیات اجرایی آن آغاز می شود، هشتمین تولیدکننده دستکش در کشور خواهد بود که در زمینه تولید دستکش های پزشکی، استریل و یکبار مصرف فعالیت دارد.

وی افزود: طبق برآوردهای مدیریت شرکت آذر دستکش ارس، این خط تولید، ظرف ١٨ ماه آینده به بهره برداری می رسد و متعهد شده اند که صادرات ٥ میلیون یورویی منطقه را تامین خواهند کرد.

دکتر مسایلی خاطرنشان کرد: اداره کل تجهیزات پزشکی، رشد ١٠ برابری صادرات تجهیزات پزشکی را هدف گذاری کرده و در این راستا گام بر می دارد تا از صادرات ٢٤ میلیون دلاری در سال ٩٦ به رقمی بالغ بر ٢٤٠ میلیون دلار در سال ٩٧ دست پیدا کنیم.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: در ابتدا که این هدف را سرلوحه برنامه هایمان قرار دادیم، برخی افراد تصور می کردند که این امر محقق نمی شود، اما امروز، در زمینه تولید داخل و صادرات آنها در بستر مناسبی قرار گرفته ایم و امیدواریم با تلاش و همت مضاعف تولیدکنندگان داخلی به طور کامل محقق شود.

وی با بیان اینکه شرایط کنونی کشور شرایط سختی است، تصریح کرد: در حال حاضر، کشور با فشار های اقتصادی و رسانه ای روبرو است و لذا ضرورت دارد که تلاش مان را مضاعف کنیم.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به تولید ملزومات یکبار مصرف استریل و پزشکی در منطقه آزاد ارس، تصریح کرد: در جلسه ای با حضور مدیرعامل منطقه آزاد ارس، صحبت هایی در مورد اینکه این منطقه به قطب تولید وسایل یکبارمصرف استریل تبدیل شود صورت گرفت که با توجه به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل های منطقه، این ایده قابلیت عملی شدن دارد و وزارت بهداشت نیز از این ایده استقبال خواهد کرد.

http://www.behdasht.gov.ir/181058

ضمائم:
مطالب مرتبط:
عملیات اجرایی خط دوم تولید انواع دستکش های معاینه و جراحی در جلفا آغاز شد
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3214
Share
نظرسنجی
پیشنهاد شما در اولویت مهم اداره کل در دوره مدیریت جدید چیست؟

آمار بازدید
 بازديد امروز 1,628
 بازديد اين هفته 52,102
 بازديد اين ماه 331,748
 کل بازديدها 10,802,636
تعداد بازديد اين صفحه: 2,511,083
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب، چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386