چهارشنبه 9 بهمن 1398
رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی در حاشیه رونمایی سامانه صادرات تجهیزات پزشکی گفت:

زمینه توسعه صادرات یکهزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی فراهم شد

تاريخ:بيست و دوم مهر 1397 ساعت 09:59   |   کد : 3304   |   مشاهده: 2226
رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی با اشاره به راه اندازی سامانه صادرات این اداره گفت: راه اندازی این سامانه زمینه توسعه صادرات یکهزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی را فراهم خواهد کرد.
زمینه توسعه صادرات یکهزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی فراهم شد
به گزارش روابط عمومی تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس اسحاق عامری رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی با بیان اینکه هم اکنون یکهزار تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور فعالیت می کنند افزود: طی یک سال گذشته تولیدکنندگان برای دریافت مجوز صادرات مجبور بودند حضوری به اداره کل تجهیزات پزشکی مراجعه کنند که این اداره کل نیز مورد به مورد به پروانه ها رسیدگی و مجوزها را صادر می کرد اما این سامانه کمک بزرگی برای رفع این مشکلات خواهد کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به هدف گذاری وزارت بهداشت برای افزایش 10 برابری صادرات تجهیزات پزشکی در سال جاری این اداره کل اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه ای کرده که در کمتر از 72 ساعت مجوز پروانه محصولات صادراتی را به هر شرکت صادر کننده اعطا می کند.

مهندس عامری بیان کرد: راه اندازی این سامانه گام بلندی در راستای اجرایی شدن دولت الکترونیک، شفاف سازی آمار و اطلاعات و چابک سازی سیستم های اداری برداشته است.

وی گفت:مهمترین هدف اداره کل تجهیزات پزشکی از راه اندازی این سامانه، تسهیل و تسریع در صدور مجوزها، کاهش مراجعات حضوری شرکت ها، ارائه پاسخ استعلام و گزارشات آماری به سازمانهای مربوطه است تا بتوانند بصورت متمرکز در بازاریابی و بازرگانی خارجی مشتری برای محصولات خود پیدا کنند.

رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی با اشاره به راه اندازی سامانه صادرات تجهیزات پزشکی گفت: راه اندازی این سامانه زمینه صادرات یکهزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی را فراهم خواهد کرد.

گفتنی است، سامانه آنلاین صادرات تجهیزات پزشکی به دو زبان فارسی و لاتین با هدف شفافیت صادراتی، دسترسی به آمارصادرکنندگان ، دستیابی به اطلاعات و جزئیات محصولاتی که صادر می شوند، از هفته گذشته شروع به فعالیت کرده است.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
رونمایی از سامانه صادرات صادرات تجهیزات پزشکی
زمینه ورود تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی داخلی به بازارهای بین المللی فراهم شده است
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3304
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  8,643,022
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386