جمعه 20 تير 1399
سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی به مناسبت روز صادرات گفت:

صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، جهاد گرند

تاريخ:بيست و نهم مهر 1397 ساعت 17:03   |   کد : 3336   |   مشاهده: 3692
سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی گفت: شرکت های صادرکننده تجهیزات پزشکی در شرایط ویژه قرار دارند و در حال حاضر همانند یک جهادگر، جهاد می کنند.
صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، جهاد گرند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس اسحاق عامری، سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی در روز ملی صادرات در خصوص صادرات کشور ایران افزود: متاسفانه ایران در دنیا در حوزه های هایتک به عنوان کشور صادرکننده شناخته نمی شود. رونق صادرات یک کشور به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، نرخ ارز، قیمت انرژی و نیروی کار بستگی دارد که ایران به دلیل موقعیت استراتژیک و اتصال به دریا، نرخ ارز، نیروی آماده به کار جوان و داشتن انرژی های ارزان قیمت می تواند به عنوان کشور صادرکننده در جهان شناخته شود.

وی افزود: مهمترین دغدغه ایران برای صادرات کالا انتقال پول، بازاریابی جهانی و ضعیف بودن در صنایع تبدیلی است. ایران امکان تبلیغ در دنیا را ندارد و در بسته بندی بسیار ضعیف عمل میکند. همچنین اصلی ترین دغدغه در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی نوسان ارز و انتقال پول است.

مهندس عامری با بیان اینکه شرکت های صادرکننده تجهیزات پزشکی در شرایط ویژه ای قرار دارند و در حال حاضر همانند یک جهادگر، عمل می کنند گفت: صادرات تجهیزات پزشکی در کشور ما کلمه ای جوان است. هدف گذاری اداره صادرات تجهیزات پزشکی که دو سال از عمرش می گذرد، افزایش 10 برابری صادرات است که این اداره تمام تلاش خود را برای تحقق این هدف کرده است.

سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی ادامه داد: در همین راستا تفاهم نامه ای را برای بوجود آوردن برخی امکانات و زیرساخت ها برای شرکت ها با معاونت علمی ریاست جمهوری امضا کرده ایم و قوانین تازه ای را برای تفاهم نامه های خارجی قرار دادیم. همچنین با نشان کردن برخی نمایشگاه ها مانند عمان هلث و مدیکا، امکان حضور شرکت ها در نمایشگاه را فراهم کردیم و در حال رایزنی با بسیاری از کشورها برای تهاتر در راستای دریافت مواد اولیه و تحویل کالای نهایی هستیم.

مهندس عامری با بیان اینکه با توجه به مشکلات فعلی و نوسان ارز در کشور، همچنان روند صادرات تجهیزات پزشکی مثبت است اظهار کرد: کشور های هدف صادرات به ده گروه تقسیم شده اند که در حال حاضر سه نماینده ایران در کشورهای عراق، سوریه و عمان برای اقدامات صادراتی مستقر شدند.

وی در خصوص صادرات تجهیزات پزشکی در ایران تشریح کرد: ایران بازارهای خوبی را در حوزه تجهیزات اتاق عمل و بخش های ویژه در دنیا دارد. همچنین کیت های آزمایشگاهی ما قابل رقابت با جهان است که تعداد زیادی از آن به چین و برزیل، آفریقا و دیگر کشورها صادر می شود.

سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی در پایان افزود: با افزایش صادرات، هم پرچم ایران در کشورهای مختلف سر افزار هست و هم چرخ زندگی کارگر ایرانی می چرخد. در صادرات تجهیزات پزشکی، اگر یک محصول در کشور خارجی به فروش برود، آن کشور برای خدمات پس فروش تا ده سال به ایران وابسته است و طی این وابستگی کشورمان درآمدزایی می کند.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3336
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  12,021,954
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386