اداره تجهیزات پزشکی
سه شنبه 25 مرداد 1401
سرپرست اداره ملزومات پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:

تسهیل واردات ملزومات پزشکی در آینده نزدیک

تاريخ:دوم آبان 1397 ساعت 20:09   |   کد : 3372   |   مشاهده: 16614
سرپرست اداره ملزومات پزشکی گفت: امیدواریم با اصلاح فرآیندها و تمرکز بر تامین ملزومات پزشکی شاهد تسهیل واردات آن در آینده نزدیک باشیم.
تسهیل واردات ملزومات پزشکی در آینده نزدیک
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت،مهندس زهره زرین کلاه،سرپرست اداره ملزومات پزشکی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با تشریح وظایف اداره ملزومات پزشکی پس از تفکیک از اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی افزود:این اداره موظف به بررسی ایمنی و اثربخشی وسایل پزشکی مصرفی عمومی، تخصصی، داروخانه ای و بیمارستانی و همچنین مسئول کنترل قیمت، سیاستگذاری تعدادی و ارزی، قیمت گذاری ریالی، تعیین اولویت گروه کالایی و تامین مراکز درمانی در حوزه ملزومات پزشکی است.

وی با اشاره به برنامه های آتی این اداره اظهار کرد: تسریع در فعالیت های جاری اداره کل، رفع مشکلات ناشی از تحریم ها، پایش منظم بازار، تحلیل آماری داده ها، ارتباط بیشتر با حوزه بالینی و اساتید این حوزه، استفاده از آزمایشگاه های داخلی در راستای افزایش ارتقا سطح کیفی محصولات و همچنین اصلاح قیمت گذاری، آموزش های دوره ای کارشناسان و حضور فعال در عرصه نمایشگاه ها و کنگره های تخصصی، ارتباط نزدیک با دانشگاه ها و مراکز درمانی از برنامه های آتی این اداره است.

سرپرست اداره ملزومات پزشکی بیان کرد: در حال حاضر با برگزاری جلسات منظم با تامین کنندگان اصلی بازار، ارتباط با اتحادیه و انجمن تجهیزات پزشکی، بررسی مشکلات و دسته بندی آن و تمرکز بر تامین ملزومات پزشکی سعی در چاره اندیشی و تسهیل امور جاری داریم همچنین امیدواریم با اصلاح فرایندها شاهد تسهیل واردات ملزومات پزشکی در آینده نزدیک باشیم.

مهندس زرین کلاه در خصوص تفکیک اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی به دو اداره تخصصی تر گفت: با توجه به حجم بالای واحد کارشناسی واردات و متفاوت بودن حوزه تجهیزات و ملزومات از نظر بررسی کیفی محصولات و دغدغه های این دو حوزه، تفکیک دو اداره ملزومات و تجهیزات به طور قطع باعث تسریع امور و چابکی ادارات خواهد شد.

وی افزود: این اداره با تلاش مضاعف و همکاری نزدیک با سایر ادارت تلاش می کند تا گامی موثر در برآورده کردن مشکلات حوزه درمان و ایجاد زنجیره نظارت کامل بر حوزه ملزومات پزشکی بردارد.

سرپرست اداره ملزومات پزشکی تاکید کرد: فرآیند کلی ثبت کالا و دریافت کد IRC ثابت و به صورت الکترونیکی و برای تمام کالاها واحد است. همچنین فرایند آن به تایید کمیته فنی رسیده اما روال های جاری بازنگری خواهد شد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3372
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,242,236
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386