پنج شنبه 18 آذر 1400
عضو کمیسیون بهداشت مجلس :

ایجاد سامانه‌ای برای تخصیص عادلانه ارز و ایجاد ثبات در بازار عرضه تجهیزات پزشکی

تاريخ:بيست و دوم آبان 1397 ساعت 14:57   |   کد : 3476   |   مشاهده: 10562
پوربافرانی گفت: برای نخستین بار، سامانه‌ای برای تخصیص عادلانه ارز و ایجاد ثبات در بازار عرضه تجهیزات پزشکی افتتاح می شود.
ایجاد سامانه‌ای برای تخصیص عادلانه ارز و ایجاد ثبات در بازار عرضه تجهیزات پزشکی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، دکتر عباس پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت مجلس، به خانه ملت گفت: راه‌اندازی سامانه‌ای که در راستای شفافیت در حوزه تجهیزات پزشکی قطعا نقش اثرگذاری در تخصیص عادلانه ارز و ایجاد ثبات در بازار عرضه تجهیزات پزشکی خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم بابیان‌اینکه انجام صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در زمان تحریم به نیاز کشور بستگی دارد، افزود: قرار بر این شده است که کمیسیون بهداشت و درمان هم به طور جداگانه طی نشستی حوزه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در زمان تحریم را با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار دهد.

پوربافرانی خاطرنشان کرد: اخیرا" نشستی با مسئولان اداره کل تجهیزات پزشکی پیرامون بررسی وضعیت واردات مواد اولیه مورد نیاز برای تولید این محصولات و صادرات آنها و نحوه تخصیص ارز بدان در زمان تحریم داشتیم، اما زمان آن بسیار کوتاه بود و این در حالی است که بررسی این موضوع نیازمند زمان بیشتری است.

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس دهم شورای اسلامی، در مورد تاثیر تحریم‌ها بر حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به ویژه در حوزه صادرات، ادامه داد: نمی‌توان گفت که دارو و تجهیزات پزشکی در لیست تحریم‌ها قرار نمی‌گیرد، چرا که این موضوع را دشمنان تعیین می‌کنند، اما لازم است تدبیری اندیشیده شود تا حوزه دارو و درمان در زمان تحریم دچار مشکل نشود.

وی اظهار کرد: این امری طبیعی است که باید بر اساس نیاز بازار و وضعیتی که در کشور وجود دارد صادرات صورت بگیرد، به این معنای اینکه برای برخی تجهیزات امکان صادرات داشته باشیم که نیاز آن در کشور تامین شده باشد، نه تنها اشکالی ندارد، بلکه نقش موثری در جهت رفع مشکلات اقتصادی کنونی خواهد داشت. 

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3476
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  27,809,838
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386