اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 5 خرداد 1401
گزارش اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی از جلسه توزیع مواد و تجهیزات دنداپزشکی::

سامانه توزیع اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی هفته آینده رونمایی می شود/ لزوم تلاش مضاعف برای جلوگیری از بروزآسیب به مردم و حوزه درمان

تاريخ:بيست و چهارم آبان 1397 ساعت 16:30   |   کد : 3480   |   مشاهده: 19025
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از رونمایی سامانه توزیع اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی در هفته آینده خبر داد و گفت: وضعیت توزیع حوزه دندانپزشکی در کشور مناسب نیست لذا باید برای جلوگیری از بروز آسیب به مردم و حوزه درمان ، تلاش مضاعفی داشته باشیم.
سامانه توزیع اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی هفته آینده رونمایی می شود/ لزوم تلاش مضاعف برای جلوگیری از بروزآسیب به مردم و حوزه درمان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، دکتر رضا مسائلی، مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت در جلسه توزیع مواد و تجهیزات دندانپزشکی که با حضور شرکت های تامین کننده مواد و تجهیزات دندانپزشکی تشکیل شده بود با بیان اینکه طی ماههای گذشته قیمت مواد و تجهیزات دندانپزشکی به طور غیرمتعارف و خارج از ضابطه افزایش داشته است، افزود: بلاتکلیفی شرکت ها در توزیع مواد وتجهیزات دندانپزشکی و تامین به موقع و دقیق این مواد ازعمده دلایل افزایش قیمت های آن بوده است.

وی با بیان اینکه درحوزه توزیع باید مدیریت دقیقی صورت گیرد، اظهار کرد: بر اساس برآوردی که صورت گرفته است 756 میلیارد تومان یارانه از مابه التفاوت ارز 4200 تومانی با ارز به قیمت آزاد، به حوزه مواد و تجهیزات دندانپزشکی اختصاص یافته است و فاصله معناداری بین اطلاعاتی که درسامانه توزیع ثبت شده و گزارش های رسیده از این حوزه وجود دارد و وزارت بهداشت برای جلوگیری از این افزایش قیمت ها اقدام به راه اندازی سامانه توزیع اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی کرده است بطوری که این سامانه هفته آینده باهمکاری یک شرکت استارت آپی بنام دندال شروع به فعالیت خواهد کرد. شرکت دندال براساس استاندارد حوزه فناوری اطلاعات اداره کل تجهیزات پزشکی فعالیت دارد و در چهارچوب و دستورالعمل های ما عمل خواهد کرد.

دکتر مسائلی افزود: دیگر استارت آپ های فعال در این حوزه نیز می توانند با تبعیت از پروتکل های این اداره کل به عنوان شرکت توزیع کننده اینترنتی با اعتبار بخشی از سوی وزارت بهداشت اقدام به فروش مواد وتجهیزات دندانپزشکی کنند.

وی تصریح کرد: اداره کل تجهیزات پزشکی طی چند ماه گذشته توزیع اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی را در دستور کار خود قرار داده است بطوری که انبارهای لازم برای پشتیبانی از این سامانه را تجهیز و زیر ساخت های لازم را در زمینه توزیع اینترنتی و تعاملات مالی با تامین کنندگان فراهم کرده است. دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور، دانشکده های دندانپزشکی، کیلینیک ها، مطب ها، درمانگاههای تابعه وزارت بهداشت ، تامین اجتماعی، بخش های خصوصی، خیریه ها، بخش های غیر دولتی و عمومی از هفته آینده می توانند اقلام مورد نیاز خود را از این سامانه اینترنتی تامین کنند.

دکتر مسائلی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم که توزیع اینترنتی مواد و تجهیزات پزشکی به خوبی فعالیت خود اجرایی کند تا بتوانیم سطح ارائه خدمت در مراکز درمانی و دندانپزشکی ها را افزایش دهیم. دکتر مسائلی در ادامه با اشاره به فعالیت و راه اندازی سامانه توزیع الکترونیک گفت: این سامانه موجب شده است که فرایند بورکراسی به حداقل برسد و اطلاعات کاربران براساس اعتمادی که این اداره کل به آنان کرده است بصورت خوداظهاری ثبت و اداره کل تجهیزات پزشکی برآنها نظارت داشته باشد. سامانه توزیع الکترونیک یک انبار مجازی است که فهرست تخصیص ارز را برای ما مشخص خواهد کرد.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط سختی از لحاظ سیاسی و اقتصادی در کشور وجود دارد افزود: در شرایط موجود همه باید در کنار یکدیگر همکاری خوبی داشته باشیم تا از این امتحان سربلند بیرون آییم.

گفتنی است، در ادامه نشست، تامین کنندگان با ارائه نظرات و راهکارهای خود با سامانه توزیع الکترونیک و سامانه توزیع اینترنتی آشنا شدند.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3480
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,693,240
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386