اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 5 خرداد 1401
مدیر کل تجهیزات پزشکی:

دارو و تجهیزات پزشکی برای اولین بار نشان دار شد/ تصمیمات دولت از پیچیدگی نظارت بر ارز و گمرک می‌کاهد

تاريخ:بيست و ششم آبان 1397 ساعت 13:33   |   کد : 3501   |   مشاهده: 8829
مسائلی گفت: نظارت بر ارز و گمرک مطرح سختی و پیچیدگی خاص خود را دارد که با تصمیمات دولت این مشکلات کم خواهد شد.

دارو و تجهیزات پزشکی برای اولین بار نشان دار شد/ تصمیمات دولت از پیچیدگی نظارت بر ارز و گمرک می‌کاهد
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: هدف از اعمال تحریم‌های اقتصادی نمایش ناکارآمدی نظام است و ما به عنوان مسئولان در حوزه تأمین دارو و تجهیزات پزشکی باید بتوانیم با تلاش برای انجام کار خوب اجازه ایجاد این تفکر را ندهیم، اگر خداوند مسئولیتی به ما داده، برای آن است که تلاش کنیم تا به بهترین شکل انجام شود تا کلید واژه ناکارآمدی به حاکمیت ورود نکند و کوتاهی در این راستا نداشته باشیم.

وی بیان کرد: ما با افتخار در نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنیم که این نعمت بزرگی است؛ در حوزه تجهیزات پزشکی برای ٢٨٠ هزار قلم کالا طبقه بندی داریم که در ٦ هزار سطح تأمین می‌شوند؛ با یک تنوع و گستردگی وسیعی رو به رو هستیم که این وابسته بودن به خارج کشور را کمتر می‌کند.

مسائلی ادامه داد: از فروردین ماه سال جاری ماموریتی پیدا کردیم که در حوزه تجهیزات پزشکی نظارت داشته باشیم؛ در این راستا کمبودها را اعلام و تحلیل و پردازش می‌کنیم، علت را بررسی و در نهایت مشکل را رفع خواهیم کرد.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی افزود: نظارت بر ارز و بحث گمرک مطرح است که سختی و پیچیدگی خاص خود را دارد که با تصمیمات دولت این مشکلات کم خواهد شد؛ برای اولین بار دارو و تجهیزات پزشکی نشان دار شد، سامانه مدیریت بر ارز راه‌اندازی شد همچنین در بحث توزیع تجهیزات پزشکی سامانه‌ای طراحی شده است که باید قیمت ها در آن توزیع و حواله صادر شود.

وی با اشاره به اینکه توزیع اینترنی را در دستور کار قرار دادیم، گفت: توزیع تجهیزات دندانپزشکی در دستور کار قرار خواهد گرفت؛ تمام موارد توسط کارشناسان رصد می‌شود و به وزارتخانه ارسال شده است و بر اساس آن دستور کار اجرا خواهد شد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3501
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,688,757
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386