اداره تجهیزات پزشکی
شنبه 22 مرداد 1401
مشاور و دستیار ویژه مدیرکل تجهیزات پزشکی خبر داد:

تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه در زمان ثبت سفارش و بازپرداخت ریال آن تا پایان سال جاری

تاريخ:نوزدهم آذر 1397 ساعت 15:17   |   کد : 3604   |   مشاهده: 19403
مصوبه مهم دولت در تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه در زمان ثبت سفارش و بازپرداخت ریال آن تا پایان سال جاری اعلام شد.
تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه در زمان ثبت سفارش و بازپرداخت ریال آن تا پایان سال جاری
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس روح اله مزینانی مشاور و دستیار ویژه مدیرکل تجهیزات پزشکی گفت: به منظور تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه در زمان ثبت سفارش و بازپرداخت ریال آن تا پایان سال جاری، مجوز ثبت سفارش خرید اعتباری تجهیزات و ملزومات پزشکی با شرایط باز‌پرداخت با نرخ روز ترخیص را مصوب نمود و مصوبه مذکور به شرح ذیل اعلام می گردد.

اطلاعیه ارزی -مهم: تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه در زمان ثبت سفارش و بازپرداخت ریال آن تا پایان سال جاری(مجوز ثبت سفارش خرید اعتباری تجهیزات و ملزومات پزشکی با شرایط باز‌پرداخت با نرخ روز ترخیص)
با هدف تأمین تجهیزات و ملزومات مورد نیاز کشور مقرر گردید:

الف- بانک مرکزی ج.ا.ا تأمین ارز تجهیزات و ملزومات پزشکی را که تا تاریخ 97/09/14 در گمرک اظهار شده‌اند و اسناد حمل آن در اختیار وارد‌کننده قرار گرفته است، در موعد باز‌پرداخت اشاره شده به ارزهای در دسترس خود و نرخ روز برای آن کالاها انجام می دهد و متعاقب آن گمرک جمهوری اسلامی ایران مجاز است این کالاها را ترخیص نماید.

وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان توسعه تجارت) نیز ثبت سفارش‌ این کالاها را انجام می دهد، مشروط بر آن که:

- کالای مربوطه مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

- در اسناد مرتبط (فاکتور و اسناد حمل) به اعتباری بودن خرید با قیمت زمان باز‌پرداخت (حداکثر تا پایان سال جاری) اشاره شده باشد.

تبصره: چنانچه نرخ ارز برای تجهیزات و ملزومات پزشکی در روز باز‌پرداخت با نرخ روز ترخیص کالا تفاوت داشته باشد، مابه‌التفاوت آن در زمان تأمین ارز توسط دولت پرداخت خواهد شد.

ب-شرکت‌های واردکننده تجهیزات و ملزومات پزشکی که با تایید وزارت بهداشت به بانک مرکزی ج.ا.ا معرفی می شوند، می‌توانند نسبت به خرید اعتباری(خرید نسیه) از تأمین‌کنندگان خارجی از طریق ثبت سفارش حداکثر معادل سقف تعیین شده اقدام نمایند.

بانک مرکزی متعهد می‌شود ثبت سفارش‎های خرید اعتباری مذکور را در موعد باز‌پرداخت به ارزهای در دسترس آن بانک و به نرخ روز تأمین نماید.

تبصره 1: حداکثر زمان باز‌پرداخت خریدهای فوق الذکر، تا پایان سال جاری است.

تبصره 2: چنانچه نرخ ارز برای کالاهای اساسی در روز بازپرداخت با نرخ روز ترخیص کالا تفاوت داشته باشد، مابه‌التفاوت آن در زمان تأمین ارز، توسط دولت پرداخت خواهد شد.

تبصره 3: بانک مرکزی مجاز است مفاد این بند را صرفاً در خصوص وارد کنندگانی اعمال نماید که رفع تعهد ارزی معوق نداشته باشند.

ج- بانک مرکزی مجاز است جهت تأمین هزینه‌های تبدیل و نقل و انتقال ارز بابت واردات کالاها، نسبت به فروش ارز با نوع نرخ ارز مربوط به واردات آن کالا اقدام نماید.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3604
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,142,328
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386