يک شنبه 18 خرداد 1399
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی در نشست مشترک با معاون وزیر بهداشت ارمنستان:

آغاز همکاری های مشترک در حوزه تجهیزات پزشکی با کشور ارمنستان / سازمان بهداشت جهانی ایران را در زمینه رگولاتوری به عنوان الگو مطرح کرده است

تاريخ:بيستم آذر 1397 ساعت 10:44   |   کد : 3607   |   مشاهده: 5311
دکتر مسائلی گفت: جهت گسترش همکاری های مشترک در حوزه تجهیزات پزشکی بیت ایران و ارمنستان می توانیم تفاهم نامه همکاری داشته و جدی و عملیاتی دنبال کنیم.
آغاز همکاری های مشترک در حوزه تجهیزات پزشکی با کشور ارمنستان / سازمان بهداشت جهانی ایران را در زمینه رگولاتوری به عنوان  الگو مطرح کرده است
به گزارش وبدا؛ دکتر رضا مسائلی، مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست مشترک با آناهیتا آوانسیان، معاون وزیر بهداشت ارمنستان و برخی نمایندگان انجمن ها و سندیکاهای فعال در حوزه تجهیزات پزشکی، گفت: ارتباط دو کشور ایران و ارمنستان به لحاظ فرهنگی و سیاسی قدمت طولانی دارد و این فرصت بسیار خوبی است که بتوانیم در حوزه تچهیزات پزشکی تعاملات قوی تری با هم داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: ما حدود هزار شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی در ایران داریم که این عدد در مقایسه با یکصد شرکت دارویی در کشور، بسیار قابل ملاحظه و عدد بزرگی است.

دکتر مسائلی خاطرنشان کرد: قدمت تولید تجهیزات پزشکی در ایران حدود 40 سال است به عنوان یک پزشک که مسئولیت تایید کیفیت تجهیزات پزشکی را دارم، تاکید می کنم که این تولیدات کیفیت بسیار بالایی دارند و از استاندارادهای لازم اروپا برخوردارند ضمن اینکه قیمت شان هم در قابل مقایسه با محصولات اتحادیه اروپا بسیار ارزان تر است.

مدیرکل تجهیزات پزشکی تصریح کرد: گزینه پیشنهادی ما تولید مشتر ک است و  تولید کنند گان ما این ظرفیت و توانایی را دارند و می توانیم به راحتی از این ظرفیت با برنامه ریزی های متقابل استفاده کنیم تا صنعت گران کشور در حوزه تجهیزات پزشکی هر دو کشور فعال تر شوند. 

دکتر مسائلی با اشاره به اینکه، بر اساس قوانین کشور ایران تمام تجهیزات که تولید و وارد می شوند قبل ورود به بازار مصرف توسط این دفتر چک و تایید می شوند، گفت: در حال حاضر حدود 6100 تولید کننده بین المللی ثبت شدند که 2200 شرکت ایرانی نمایندگی آن 6100 را دارند همچنین در حوزه خدمات پس از فروش هم ظرفیت های زیادی داریم  که می توانید به همکاری های مشترک ما بیافزاید.

مشاور وزیر بهداشت گفت: ایران در زمینه رگولاتوری بیش از 50 سال تجربه دارد و سازمان بهداشت جهانی ایران را به عنوان یک نمونه و الگو در این زمینه مطرح کرده است . ما به عنوان کشور همسایه شما علاقمندیم با توجه به تجربیات بسیار ارزشمندی که داریم  ارتباط کاری نزدیک تری را ایجاد کنیم.

وی ضمن دعوت از کارشناسان فعال در حوزه تجهیزات پزشکی ارمنستانی به کشورمان گفت: می توانیم تفاهم نامه همکاری داشته باشیم و عملیاتی و جدی دنبال کنیم. 

دکتر مسائلی با اشاره به اینکه، از خطوط تولید تجهیزات پزشکی را در اقصی نقاط دنیا بازدیدهای مختلفی داشته ام ، گفت: بسیاری از تولید کنندگان در جاهای مختلف دنیا علاقمند نیستند که تجربیات را به اشتراک بگذارند برای مثال وقتی وارد بازدید خط تولید می شویم قسمت حساس و کلیدی را اجازه بازدید نمی دهند اما تولید کنندگان ما آمادگی دارند که تجربیات را برای اهداف مشترک به اشتراک بگذارند و من فکر می کنم این نقطه قابل اتکا و قابل توجهی برای طرف ارمنستانی است. 

براساس این گزارش، معاون وزیر بهداشت ارمنستان نیز گفت: روابط ایران و ارمنستان پیشینه قوی دارد و ما هم امیدوار هستیم که روابط دوستانه منجر به روابط توسعه یافته ختم شود.

وی با اظهار امیدواری در خصوص تولید مشترک با شرکتهای ایرانی در ارمنستان و شرکتهای داخل ایران افزود: کشور ارمنستان در حال تدوین استانداردسازی در حوزه تجهیزات پزشکی است و به عنوان عضوی از اتحادیه اقتصادی اوراسیا دارای شاخص های لازم همانند سایر اعضای اوراسیا در منطقه خواهد بود و علاقمندیم که نمایندگانی از تجهیزات پزشکی هر دو کشور دیدارهای متقابلی داشته باشیم و برای تولید مشترک بپردازیم.

وی تاکید کرد: تحولات سیاسی یک سال اخیر بستر مناسبی را برای این همکاری ها فراهم کرده است و می توانیم برای این همکاری ها نقاط مشترکی پیدا کنیم./

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آغاز همکاری های مشترک در حوزه تجهیزات پزشکی با کشور ارمنستان / سازمان بهداشت جهانی ایران را در زمینه رگولاتوری به عنوان  الگو مطرح کرده استآغاز همکاری های مشترک در حوزه تجهیزات پزشکی با کشور ارمنستان / سازمان بهداشت جهانی ایران را در زمینه رگولاتوری به عنوان  الگو مطرح کرده است
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3607
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  11,075,603
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386