شنبه 10 اسفند 1398
در گفتگوی رئیس اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با ایسنا بیان شد:

اطمینان‌ خاطر وزارت بهداشت از کیفیت تجهیزات پزشکی ایرانی تجهیزات پزشکی

تاريخ:بيست و چهارم آذر 1397 ساعت 12:07   |   کد : 3624   |   مشاهده: 5189
رئیس اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد که سامانه‌های آنلاین و برخط اداره کل تجهیزات پزشکی، کیفیت تجهیزات را بصورت لحظه‌ای با هدف تضمین سلامت مردم و ایجاد رضایتمندی رصد می‌کنند.
اطمینان‌ خاطر وزارت بهداشت از کیفیت تجهیزات پزشکی ایرانی تجهیزات پزشکی
مهندس نسیم تربتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه، سامانه MDR آماده دریافت گزارشات مردمی و مراکز ارائه‌کننده خدمت در خصوص مشکلات کیفی برخی محصولات تجهیزات پزشکی است، گفت: در صورت محرز شدن مشکلات فنی در محصول از طریق این سامانه، توزیع آن محصول متوقف می شود و توزیع شده‌ها نیز جمع آوری می‌شوند تا بررسی های لازم انجام شود و اقدامات اصلاحی صورت پذیرذ.

رئیس اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی افزود: علاوه بر این، پایش تجهیزات پزشکی در سطح عرضه از سوی کارشناسان اداره کل تجهیزات پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی هم انجام می‌شود. بنابراین مردم و کادر درمانی از کیفیت و استانداردبودن تجهیزات پزشکی موجود در سطح عرضه اطمینان خاطر داشته باشند؛ چرا که کارشناسان اداره کل تجهیزات پزشکی بصورت لحظه‌ای گزارشات رسیده از سامانه‌های آنلاین و برخط را مورد بررسی قرار داده و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

تربتی در ادامه گفت: در حال حاضر براساس گزارشاتی که در سامانه MDR (Medical Device Reporting) ثبت شده‌اند، مشکلات کیفی اعلام و گزارش شده برای تجهیزات پزشکی مورد استفاده در سطح کشور بسیار محدود است.

وی در پایان خاطرنشان کرد، علاوه بر دسترسی ایجاد شده برای تمامی موسسات پزشکی و عموم افراد جامعه جهت ثبت و گزارش مشکلات کیفی تجهیزات پزشکی در سامانه MDR، تولیدکنندگان داخلی و نمایندگان کمپانی‌های خارجی نیز باید جهت اعلام فراخوان (Recall)های تجهیزات پزشکی خود به اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، از طریق سامانه مذکور اقدام کنند. همچنین کمپانی‌های سازنده خارجی نیز می‌توانند جزئیات فراخوان تجهیزات پزشکی ساخت خود را همراه با ذکر اقدام‌های اصلاحی متناظر به پست الکترونیکی Recall@imed.ir ارسال کنند./

https://www.isna.ir/news/9

ضمائم:
مطالب مرتبط:
موشن گرافی نحوه گزارش مشکلات کیفی تجهیزات پزشکی (Medical Device Reporting) در سامانه MDR
ثبت گزارش های مشکلات کیفی تجهیزات پزشکی در سامانهMDR/ تاکنون 212 گزارش ثبت شده است
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3624
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  9,092,439
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386