دو شنبه 8 آذر 1400
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در گفتگو با وبدا:

نظارت دقیق اداره کل تجهیزات پزشکی بر هزینه کرد دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی / توزیع اینترنتی تجهیزات پزشکی، به زودی عملیاتی می شود

تاريخ:بيست و هشتم آذر 1397 ساعت 19:26   |   کد : 3651   |   مشاهده: 9176
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: با طراحی سامانه توزیع اینترنتی تجهیزات پزشکی، تشریفات اداری حذف و نظارت بر فرآیندهای توزیع، شفاف تر می شود.
نظارت دقیق اداره کل تجهیزات پزشکی بر هزینه کرد دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی / توزیع اینترنتی تجهیزات پزشکی، به زودی عملیاتی می شود
به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی با اشاره به اینکه، توزیع تجهیزات پزشکی جزو اولویت های مهم مسئولیت ها و ماموریت های وزارت بهداشت است، گفت: در همین راستا نظارت دقیقی توسط گمرک، بانک مرکزی و اداره کل تجهیزات پزشکی بر نحوه دریافت و هزینه کرد دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی اعمال می شود.

وی افزود: براساس تصویب نامه هیات وزیران، توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی که ارز سیستم بانکی به آنها اختصاص پیدا کرده، در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته و اداره کل تجهیزات پزشکی نیز، زیرساخت های لازم را برای تحقق این امر فراهم کرده است.

دکتر مسائلی بیان کرد: با طراحی سامانه توزیع تجهیزات پزشکی بدون ایجاد تشریفات اداری، امکان نظارت بر فرآیند توزیع را ایجاد کردیم و شرکت هایی که ارز سیستم بانکی (دلار 4200 تومانی) دریافت کرده اند، موظف اند با مراجعه به این سامانه براساس دستورالعمل ابلاغی، اطلاعات مربوطه را تکمیل و بارگذاری کنند.

مدیرکل تجهیزات پزشکی یادآور شد: شرکت های دریافت کننده ارز سیستم بانکی مکلف هستند قیمت تمام شده محصولات خود را براساس ضوابط قیمت گذاری و پایه ریزی ارز 4200 تومانی، بفروشند. همچنین باید اطلاعات و فاکتورهای مربوطه را جهت نظارت اداره کل تجهیزات پزشکی در سامانه توزیع بارگذاری کنند.

وی درخصوص توزیع ملزومات ضروری گرانقیمت در حوزه تجهیزات پزشکی گفت: برای توزیع ملزومات ضروری گرانقیمت مانند دستگاه های باتری قلبی، باید کد ملی بیمار همراه با فاکتور فروش برای جلوگیری از تخلف در سامانه توزیع ثبت شود.

دکتر مسائلی با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر تامین و توزیع تجهیزات پزشکی در وزارت بهداشت، اظهار داشت: موضوع توزیع تجهیزات پزشکی در صدر مسئولیت ها و ماموریت های وزارت بهداشت قرار گرفته است، لذا با توجه به اطلاعات موجود در گمرک، بانک مرکزی و اداره کل تجهیزات پزشکی، نظارت دقیقی بر تمامی شرکت هایی که ارز 4200 تومانی دریافت کرده اند، اعمال خواهند کرد.

وی از ابلاغ دستورالعمل های توزیع مجازی و اینترنتی تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: این دستورالعمل نهایی شده و در حال ابلاغ است. طبق دستورالعمل توزیع مجازی و اینترنتی تجهیزات پزشکی، چهارچوب فعالیت شرکت هایی که خواستار توزیع مجازی تجهیزات پزشکی هستند، مشخص شده است.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: تمامی شرکت هایی که در زمینه پخش ملزومات مصرفی پزشکی فعالیت می کنند، ملزم به دریافت پروانه فعالیت از وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی هستند. بدیهی است شرکت هایی که مجوز فعالیت پخش ملزومات پزشکی نداشته باشند، غیر قانونی بوده و مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی نیستند.

air.ir/ZwqXc5

ضمائم:
مطالب مرتبط:
سامانه توزیع اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی هفته آینده رونمایی می شود/ لزوم تلاش مضاعف برای جلوگیری از بروزآسیب به مردم و حوزه درمان
انتصاب اعضای کمیته نظارت بر تامین و توزیع تجهیزات پزشکی
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3651
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  27,466,647
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386