اداره تجهیزات پزشکی
يک شنبه 1 خرداد 1401
سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی در نشست با صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی:

خدمت، یک کالای مهم است/ باید نگاه شرکت های خدماتی تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد

تاريخ:هفتم دی 1397 ساعت 22:31   |   کد : 3674   |   مشاهده: 14572
مهندس مهدوی با بیان اینکه باید نگاه شرکت های خدماتی در حوزه تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد، گفت: در صورتی که کالا و یا خدمات یک شرکت در سطح بین الملل باشد، آن شرکت علاوه بر صادرات کالا و خدمات می تواند در داخل کشور هم فروش قابل توجهی داشته باشد.
خدمت، یک کالای مهم است/ باید نگاه شرکت های خدماتی تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، جلسه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی حوزه تجهیزات پزشکی با همکاری انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور و با حضور 30 نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه دهنده خدمات تجهیزات پزشکی برگزار شد.

مهندس آصف مهدوی سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی با بیان اینکه در سالهای گذشته شاهد رشد خوبی در حوزه تولید و صادرات تجهیزات پزشکی بودیم، گفت: شرکت های دانش بنیان تجهیزات پزشکی با ورود به عرصه صادرات نقش موثری را در افزایش صادرت تجهیزات پزشکی داشتند.

وی تاکید کرد: در کنار صادرات تجهیزات پزشکی، باید نقش صادرات خدمات فنی مهندسی پزشکی هم پر رنگ تر شود و در همین راستا از انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی درخواست همکاری و هدایت صادرات خدمات فنی مهندسی تجهیزات پزشکی را داریم.

مهندس مهدوی افزود: در سال 95 حدود 14میلیارد دلار صادرات خدمات فنی مهندسی در حوزه هایی مانند برق، ساختمان، نفت و گاز در کشور انجام شده که حوزه تجهیزات پزشکی در آن ضعیف عمل کرده است.

وی با بیان اینکه باید نگاه شرکت های خدماتی تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد، گفت: در صورتی که کالا و یا خدمات یک شرکت در سطح بین الملل باشد، آن شرکت علاوه بر صادرات کالا و خدمات می تواند در داخل کشور هم فروش قابل توجهی داشته باشد.

سرپرست اداره صادرات تجهیزات پزشکی با تاکید بر اینکه خدمت، یک کالای مهم است بیان کرد: کالای شرکت های خدماتی، فکر و توان مهندسی¬شان است لذا برای صادرات کالای خود درگیر گمرک و سامانه تجارت و برخی بروکراسی های اداری نمی شوند. وی اظهار داشت: انتظار داریم صادرات خدمات مهندسی پزشکی از هدف گذاری ١٠ برابری سهمی برابر با ده میلیون دلار داشته باشد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
خدمت، یک کالای مهم است/ باید نگاه شرکت های خدماتی تجهیزات پزشکی صادرات محور باشد
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3674
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,598,470
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386