يک شنبه 26 خرداد 1398
از سوی مسئول پروژه داده کاوی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اعلام شد:

ایجاد امکان جستجو با نامهای رایج تجهیزات پزشکی در بخش استعلام فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده در پورتال imed

تاريخ:سی ام دی 1397 ساعت 18:32   |   کد : 3735   |   مشاهده: 3843

مسئول پروژه داده کاوی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، از ایجاد امکان جستجو بر اساس آخرین نسخه نامهای رایج تجهیزات پزشکی در سامانه های آیمد خبر داد.

ایجاد امکان جستجو با نامهای رایج تجهیزات پزشکی در بخش استعلام فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده در پورتال imed

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ، مهندس معصومه امیدوار مسئول پروژه داده کاوی اداره کل تجهیزات پزشکی گفت: پیرو دعوت همگانی برای اعلام نظر در روان سازی و کاربرپسند نمودن(user friendly) بخش استعلامات وب سایت imed برای مخاطبین و ذینفعان در تاریخ 24 آذر 1397، با توجه به اینکه جامعه هدف کاربران نهایی و مخاطبین و ذینفعان بخش استعلامات سامانهimed را جامعه بزرگی چون کاربران بیمه ها،دانشگاهها، بیمارستانها، معاونت های درمان و غذا دارو، داروخانه ها و عموم مردم تشکیل می دهند، لذا تسهیل در فرآیندهای جستجو و گزارش گیری و روان سازی و کاربرپسند نمودن این بخش از سامانه با توجه به مشکلات گزارش شده از سوی مخاطبین، در اولویت های پروژه داده کاوی اداره کل تجهیزات پزشکی  قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا تشکیل جلسات با ذینفعان و صاحبنظران در این زمینه در قالب کارگاه های یکروزه تخصصی و بررسی و مطالعه مکاتبات دریافتی از ذینفعان و مخاطبین و مطالعه ایمیلهای دریافتی ازذینفعان سایت آیمد از جمله اقداماتی بودند که صورت پذیرفت.

امیدوار گفت: به همین منظور یکی از نتایج حاصله در این فاز از پروژه، انتشار نامهای رایج کالاهای متناظر موجود در درخت کالای پزشکی بوده که مخاطبین و کاربران سامانه های آیمد از این پس کالاهای درختواره تجهیزات پزشکی را با نامهای رایج معادل آن نیز می توانند جستجو کنند.

مسئول پروژه داده کاوی اداره کل تجهیزات پزشکی گفت: با لحاظ نامهای رایج و ایجاد امکان جستجو بر اساس آنها، متقاضیان خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی می توانند با مراجعه به لینک استعلام فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده در پورتال آیمد ، از فهرست تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی مطلع شوند.

وی تذکر داد: با توجه به اینکه در برخی موارد نام های رایج وسیله پزشکی، نام یکی از برندهای قدیمی آن وسیله می باشد درج اینگونه نام ها در فهرست منتشر شده، به منزله تایید یا پیشنهاد آن برند نمی باشد، "همانند نام سونیکید برای فتال داپلر"

مهندس امیدوار در پایان اعلام کرد: از آنجایی که این لیست قابلیت بروزرسانی نیز خواهد داشت، کلیه کاربران می توانند نقطه نظرات خود را به آدرس پست الکترونیکی m.omidvar@imed.ir ارسال فرمایند.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
دعوت همگانی برای اعلام نظر در روان سازی و کاربرپسند نمودن(user friendly) بخش استعلامات وب سایت imed برای مخاطبین و ذینفعان
امکان جست و جوی سه هزار ردیف کالای تجهیزات پزشکی با اسامی متعارف / برگزاری کارگاه تخصصی یک روزه تعیین نام های متعارف تجهیزات و ملزومات ثبت شده در پورتال آیمد
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3735
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
تعداد بازديد اين صفحه: 5,094,976
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب، چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386