اداره تجهیزات پزشکی
يک شنبه 8 خرداد 1401
وبدا گزارش داد:

امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوییس/ این اتاق بازرگانی بنا دارد که یک سسیتم بلاک چین راه اندازی کند تا انتقال مالی بین دو کشور با سهولت انجام شود

تاريخ:اول بهمن 1397 ساعت 18:30   |   کد : 3747   |   مشاهده: 14042
 در این نشست، تفاهم نامه همکاری نیز به امضا رسید که در آن نحوه تعامل حوزه تجهیزات پزشکی در ماه های آینده تبیین شده و همچنین به موجب این تفاهم نامه، مقرر شد، کارگاه های آموزشی نیز برای تامین کنندگان، صادرکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی برگزار شود تا براساس این کارگاه ها، نحوه تامین مالی و انتقال وجه براساس شرایط روز اتحادیه اروپا انجام شود.
امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوییس/ این اتاق بازرگانی بنا دارد که یک سسیتم بلاک چین راه اندازی کند تا انتقال مالی بین دو کشور با سهولت انجام شود
به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی در حاشیه برگزاری نشست مشترکی که با حضور رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوییس و نمایندگان اتحادیه ها و انجمن های شرکت های تجهیزات پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست با همکاری اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوییس، درخصوص انتقال وجه به خارج از کشور، فرآیندها و مشکلات صادرات تجهیزات پزشکی و انتقال وجه به داخل کشور و همچنین تجربیات حوزه دارو در قالب پرسش و پاسخ، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

براساس این گزارش در ادامه این نشست، سیمون تیبریوس فوندل، رییس اتاق بازرگانی سوییس و ایران، به تشریح کانال مالی اتحادیه اروپا در حوزه تجهیزات پزشکی پرداخت و گفت: ما متعهد هستیم تا در زمینه انتقال مالی و یافتن شیوه ها و کانال های انتقال مالی با ایران همکاری کنیم و این بار سوم است که به ایران دعوت شده ایم. همانطور که می دانید بحث سوئیفت و قوانین سوئیفت که مربوط به صادرات و واردات کالا است، به صورت روزانه در حال تغییر است و این موارد، مشکلاتی هستند که با آن دست و پنجه نرم می کنیم. مسائل مربوط به سوئیفت، مشکلاتی را نیز برای برخی شرکت های تجهیزات پزشکی اروپایی ایجاد کرد که باعث شده همکاری های اقتصادی با ایران متوقف شود.

وی افزود: در واقع، این اتاق بازرگانی بنا دارد که یک سسیتم بلاک چین راه اندازی کند تا انتقال مالی بین دو کشور با سهولت انجام شود. رییس اتاق بازرگانی سوییس و ایران بیان کرد: با توجه به اینکه وقوع یک بحران مالی را طی دو سال آینده پیش بینی می کنیم، لذا در صورت وجود این بحران با تکنولوژی بلاک چین هیچگونه مشکل یا عوارضی را در مورد انتقال مالی نخواهیم داشت. این تکنولوژی، فناوری است که نیاز به آموزش دارد. در واقع این سیستم انتقال مالی، به صورت شرکت به شرکت یا شخص به شخص است و این سیستم انتقال مالی در اتحادیه اروپا عملیاتی بوده و در حال اجرا است. همچنین از فواید این سیستم این است که مشکلات انتقال مالی را مرتفع می کند تا انتقال وجه با سهولت بیشتری انجام شود و مدارک انتقال مالی را نیز تضمین و پایش می کند.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود و در گفت و گو با وبدا، تصریح کرد: تجهیزات پزشکی و محصولات سلامت محور در شمول تحریم ها نیست و وزارت بهداشت نیز در این زمینه برنامه های زیادی را طرح ریزی کرده تا بتواند در این شرایط، به مدیریت تحریم ها، انتقال وجه و فرآیند صادرات تجهیزات پزشکی پرداخته و انتقال وجه صادرکنندگان به داخل کشور را دنبال کند. وی با اشاره به این نشست بیان کرد: امروز جلسه خوبی با روسای اتاق بازرگانی ایران و سوییس برگزار شد و در آن راهکارهای انتقال وجه، نحوه تعاملات مالی ایران و اتحادیه اروپا و اختصاصا کشور سوییس را دنبال کردیم.

دکتر مسالی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری اینگونه نشست ها، انتقال وجه و تامین مواد اولیه و قطعات یدکی در شرایط تحریم، با مشکلی مواجه نشود، این موضوع را با دقت رصد کرده و پیگیر هستیم تا فرآیند تامین اولیه، تجهیزات پزشکی و دارو با اختلالی مواجه نشود.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درخصوص امضای تفاهم نامه مشترک بین اداره کل تجهیزات پزشکی و اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوییس نیز گفت: در این نشست، تفاهم نامه همکاری نیز به امضا رسید که در آن نحوه تعامل حوزه تجهیزات پزشکی در ماه های آینده تبیین شد. همچنین به موجب این تفاهم نامه، مقرر شد که کارگاه های آموزشی نیز برای تامین کنندگان، صادرکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی برگزار شود تا براساس این کارگاه ها، نحوه تامین مالی و انتقال وجه براساس شرایط روز اتحادیه اروپا انجام شود.

air.ir/Zwq5xo
 

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//3747
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,757,369
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386