سه شنبه 23 مهر 1398
در نامه ای از سوی سرپرست وزارت بهداشت به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور تاکید شد؛

پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی مشابه تولید داخل

تاريخ:سوم بهمن 1397 ساعت 20:38   |   کد : 3754   |   مشاهده: 3736
سرپرست وزارت بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی که تولید مشابه داخل دارد، واردات این کالاها را موجب دلسردی صنعت گران و تولیدکنندگان داخلی برشمرد.
پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی مشابه تولید داخل
به گزارش وبدا، سرپرست وزارت بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی که تولید مشابه داخل دارد، واردات این کالاها را موجب دلسردی صنعت گران و تولیدکنندگان داخلی برشمرد.

متن این پیام به شرح زیر است؛

روسای محترم دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور، بنا به گزارشات واصله، بعضی از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی علیرغم وجود تجهیزات پزشکی ساخت داخل که از نظر استانداردها نیز تایید شده و مورد قبول می باشد، با مصوبه هیات امنا اقدام به سفارش و خرید تجهیزات و مواد مصرفی وارداتی می نمایند.

ضمن احترام به کلیه اعضای محترم هیات امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی که بدون شک همگی از دلسوزان کشور هستند، اینگونه تصمیمات ضمن مغایرت با دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم در حمایت از تولیدات داخلی باعث دلسردی صنعت گران و تولیدکنندگانی خواهد شد که به سختی در راستای خودکفایی کشور تلاش می نمایند.

لذا از کلیه عزیزان تقاضا می شود، با نظارت مستمر بر خریدهای مذکور، از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی که تولید مشابه داخل دارد به شدت پرهیز نمایند. توفیق آن عزیزان را در کمک به تولید و اشتغال زایی کشور در کنار خدمت به مردم عزیزمان در عرصه سلامت از خداوند بزرگ آرزومندم.

دکتر سعید نمکی
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3754
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه: 6,975,320
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386