يک شنبه 26 خرداد 1398
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل تجهیزات پزشکی:

با مدیریت دکتر مسائلی در شرایط سخت تحریم، وضعیت تجهیزات پزشکی بحرانی نشد

تاريخ:بيست و هفتم بهمن 1397 ساعت 12:07   |   کد : 3839   |   مشاهده: 3450

در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل تجهیزات پزشکی، از دکتر مسائلی مدیرکل سابق تجهیزات پزشکی تکریم و مهندس صفوی به عنوان مدیرکل جدید تجهیزات پزشکی معرفی شد.

با مدیریت دکتر مسائلی در شرایط سخت تحریم، وضعیت تجهیزات پزشکی بحرانی نشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، صبح امروز مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت در اداره کل تجهیزات پزشکی با حضور دکتر مهدی پیرصالحی، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، دکتر رضا مسائلی، مدیر کل سابق تجهیزات پزشکی و مهندس صفوی، مدیر کل جدید تجهیزات پزشکی برگزار شد.

دکتر پیر صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در ابتدای این مراسم بیان کرد: با مدیریت دکتر مسائلی در شرایط سخت  تحریم، وضعیت تجهیزات پزشکی بحرانی نشد اما ادامه کار سخت تر خواهد بود.

وی در خصوص علت جایگزینی مدیر کل تجهیزات پزشکی اعلام کرد: تفاوتی بین دارو و تجهیزات پزشکی نیست و هر دو برای بیمارستانهای ما مهم هستند اما مجموعه غذا و دارو باید منسجم ترعمل کند؛ در همین راستا برای مدیریت بهتر و هماهنگی بین نهاد های بیرونی خواستار فعالیت اداره کل تجهیزات پزشکی به طور منسجم در دل سازمان غذا و دارو شدیم.

پیرصالحی با تاکید بر اینکه هیچ کم و کاستی در بحث تجهیزات پزشکی وجود نداشته است، گفت: امیدواریم مهندس صفوی با استفاده از تجربیات خود بتواند به طور منسجم این اداره را مدیریت کنند.

بر اساس این گزارش، دکتر مسائلی در این مراسم در خصوص مهمترین اقدامات اداره کل تجهیزات پزشکی در دوره وی، توضیح داد: پایه ها و زیرساخت های بسیار خوبی در اداره کل تجهیزات پزشکی به وجود آمده است و برند آیمد که در حال حذف شدن بود، مجددا احیا شد. همچنین کمیته تخصیص ارز ، گروه نظارت بر تامین و توزیع و گروه امور گمرک و بانکی تشکیل و سامانه توزیع راه اندازی شد. به طور کل در حال حاضر زیرساخت های قابل اتکایی وجود دارد.

وی ادامه داد: حدود 50 هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی در مراکز بهداشتی درمانی و1000تولید کننده تجهیزات پزشکی و 2200 واردکننده تجهیزات پزشکی وجود دارد، همچنین حدود 2/5میلیارد دلار بازار سالانه تجهیزات پزشکی داریم که این امر گستره وسیعی از مدیریت را طلب میکند.

در ادامه این مراسم صفوی تاکید کرد: تامین کالا از طریق کمک گرفتن از تولیدات داخلی و اگر لازم باشد از طریق واردات، مهمترین اولویت ما خواهد بود. همانطور که تا کنون تجهیزات پزشکی کشور به خوبی تامین شده است، این روند انشاالله ادامه پیدا خواهد کرد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3839
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
تعداد بازديد اين صفحه: 5,094,437
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب، چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386