دو شنبه 8 آذر 1400
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

آماده‌باش شرکت‌های تولید و توزیع دارو، تجهیزات و محصولات بهداشتی برای کمک رسانی به استانهای سیل زده

تاريخ:بيست و پنجم فروردين 1398 ساعت 15:32   |   کد : 3942   |   مشاهده: 10289

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: تمامی شرکت‌های تولید و توزیع‌کننده برای تامین اقلام دارویی و بهداشتی مناطق سیل‌زده آماده‌باش هستند.
  آماده‌باش شرکت‌های تولید و توزیع دارو، تجهیزات و محصولات بهداشتی برای کمک رسانی به استانهای سیل زده
به گزارش وبدا، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: تمامی شرکت‌های تولید و توزیع‌کننده برای تامین اقلام دارویی و بهداشتی مناطق سیل‌زده آماده‌باش هستند.

دکتر مهدی پیرصالحی در ادامه سفر به مناطق سیل‌زده برای ارزیابی، از شرایط تامین اقلام مورد نیاز دارویی، تجهیزات پزشکی، غذایی و بهداشتی از کمپ سیل‌زدگان اهواز بازدید کرد.

وی با اشاره به اینکه تمامی شرکت‌های تولید و توزیع دارو، تجهیزات، مواد غذایی و آرایشی بهداشتی در کمک‌رسانی و تامین اقلام مورد نیاز استان‌های سیل‌زده همکاری مطلوبی داشتند، گفت: خوشبختانه تمامی ارگان‌ها و نهادها از جمله هلال‌احمر، بسیج، سپاه و ارتش تلاش کردند تا مشکلات مناطق سیل‌زده را به حداقل برسانند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برخی از اقدامات در حوزه سازمان غذا و دارو و حتی وزارت بهداشت نیست، اما اگر به آن‌ها رسیدگی نشود تبعاتی دارد که متوجه وزارت بهداشت می‌شود، گفت: یکی از این موارد تامین شیشه شیر است.

اگرچه شیر خشک مورد نیاز تامین شد اما در کنار آن نیاز به شیشه شیر نیز وجود داشت، علی‌رغم اینکه تامین آن در حوزه مسئولیت وزارت بهداشت نیست، اما معاونت بهداشتی برای تامین آن اقدام کرد و سازمان غذا و دارو نیز ۱۵۰۰ عدد شیشه شیر و ۵۰,۰۰۰ سر شیشه را تامین کرد.

وی با اشاره به آماده‌باش تمامی شرکت‌های تولید و توزیع دارو، تجهیزات پزشکی، لوازم‌آرایشی و بهداشتی، محصولات سلولزی، عنوان کرد: تمامی شرکت‌ها را به خط کرده‌ایم و بخش خصوصی و دولتی اقلام مورد نیاز داروخانه‌ها را تامین می‌کنند تا خدمات بهتری در این مناطق ارائه شود.

دکتر پیر صالحی بابیان اینکه از لحاظ تامین دارو و تجهیزات در مناطق سیل‌زده هیچ نگرانی وجود ندارد، گفت: دپوی مورد نیاز دارویی کل کشور تا ۶ ماه آینده صورت گرفته و جای نگرانی نیست، اقدامات لازم برای تامین داروی شش ‌ماهه دوم سال نیز در حال انجام است.

http://www.behdasht.gov.ir/news

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3942
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  27,465,954
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386