اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 9 تير 1401
با حضور وزرای بهداشت ایران و عراق؛

5 سند همکاری بهداشتی درمانی میان ایران و عراق امضا شد/ صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به عراق آغاز می شود

تاريخ:چهارم ارديبهشت 1398 ساعت 14:37   |   کد : 3962   |   مشاهده: 10456
با حضور وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بعد از ظهر سه شنبه، 5 سند همکاری در زمینه، بهداشت، درمان و دارو و تجهیزات پزشکی بین دو کشور به امضا رسید.
5 سند همکاری بهداشتی درمانی میان ایران و عراق امضا شد/ صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به عراق آغاز می شود
به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر علاء الدین علوان وزیر بهداشت و محیط زیست عراق بعد از چند ساعت رایزنی با حضور مدیران و کارشناسان برجسته این دو وزارتخانه، 5 سند همکاری در زمینه، بهداشت، درمان و دارو و تجهیزات پزشکی به امضا معاونین هر دو وزارتخانه به امضا رسید.

این اسناد در زمینه همکاری دارویی و تجهیزات پزشکی، مراقبت اولیه سلامت (PHC)، درمان بیماران و گردشگری سلامت، آموزش تخصصی پزشکی و سند برنامه اول مشترک وزارت بهداشت دو کشور است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان درباره اهمیت این اسناد امضا شده بین دو کشور گفت: این اسناد همکاری، حاصل مذاکراتی است که دیروز و امروز سه شنبه وزارتخانه های بهداشت دو کشور با هم داشته اند.

دکتر نمکی با اشاره به اهمیت اسناد امضا شده، یادآور شد: از جمله اسناد مهم امضا شده مربوط به صادرات داروی ایرانی به عراق است و با امضای این اسناد، به زودی 125 داروی ایرانی که در فهرست ثبت هستند، در عراق به ثبت خواهند رسید.

وی با بیان اینکه ظرفیت قابل توجهی در خصوص بازار دارو در عراق وجود دارد، افزود: با اجرای این اسناد، صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به عراق آغاز می شود همچنین در زمینه آموزش پزشکی و جذب گردشگری سلامت و فعالیت های بهداشتی خصوصا خدمات بهداشتی اولیه و کمک به زیر ساخت های آن نیز اسنادی بین دو کشور امضا شد.

وی ابراز امیدواری کرد که این اسناد در سریع ترین زمان ممکن عملیاتی شده و هر دو کشور از فرصت هایی که این اسناد همکاری فراهم کرده، بهره ببرند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در راس هیاتی بلندمرتبه از نظام سلامت و بخش خصوصی ایران بعد از ظهر دوشنبه به دعوت همتای عراقی خود علاء العلوان وارد بغداد شد.
دکتر نمکی در این سفر همچنین در مذاکرات با وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق یک یادداشت همکاری امضا کرد.

وی در این سفر با وزیر تجارت عراق دیدار کرد و دو طرف بر سر افزایش سهم ایران در بازار دارو این کشور به اتفاق نظر رسیدند.

http://www.behdasht.gov.ir/index

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3962
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  33,801,610
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386