اداره تجهیزات پزشکی
سه شنبه 3 خرداد 1401
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی مطرح کرد:

مشارکت تشکل‌های تجهیزات پزشکی برای ساخت منازل مددجویان کمیته امداد در مناطق سیل زده/ در سیل‌ اخیر کمبود تجهیزات پزشکی نداشتیم

تاريخ:بيست و ششم ارديبهشت 1398 ساعت 23:59   |   کد : 4008   |   مشاهده: 14479
مدیر کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از مشارکت تشکل‌های تجهیزات پزشکی برای ساخت منازل مددجویان کمیته امداد در مناطق سیل زده کشور خبر داد.
مشارکت تشکل‌های تجهیزات پزشکی برای ساخت منازل مددجویان کمیته امداد در مناطق سیل زده/ در سیل‌ اخیر کمبود تجهیزات پزشکی نداشتیم
به گزارش وبدا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهندس سید حسین صفوی در مراسم امضای تفاهم نامه اتحادیه‌ها و انجمن‌های تجهیزات پزشکی با کمیته امداد برای بازسازی و ساخت واحد‌های مسکونی در مناطق سیل زده اظهار داشت: خوشبختانه پس از وقوع سیل کمبود تجهیزات پزشکی در مناطق سیل زده نداشتیم و تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی به طور مداوم رصد و پایش می شدند و اگر کمبودی اتفاق می افتاد، به کمک شرکت های تجهیزات پزشکی سریع وارد عمل می شدیم و کالاها را به مناطق سیل زده می رساندیم البته در تامین تجهیزات پزشکی خدماتی مانند دیالیز برای بیماران از استان های مجاور منطقه سیل زده کمک می گرفتیم.

حوزه سلامت سربلند از سیل بیرون آمد

وی با بیان اینکه حوزه تجهیزات پزشکی و به طور کلی حوزه سلامت سربلند از سیل بیرون آمد، گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران در بحران هایی مانند سیل، زلزله و جنگ، خدمات شایان و بزرگی به مردم در حوزه سلامت داده شده است و در سیل اخیر نیز دیدم که خدمات رسانی به مردم در حوزه سلامت به بهترین نحو ارائه شد. 

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به مشارکت شرکت های تجهیزات پزشکی برای خدمت رسانی به مردم در مناطق سیل زده بیان کرد: بیش از ۲ هزار شرکت تجهیزات پزشکی داریم که کار بازرگانی انجام می‌دهند و ۶۰۰ تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور فعال هستند.

صفوی اظهار کرد: ماهیت کار شرکت های تجهیزات پزشکی خدماتی است و این شرکت ها در کنار تجارت، خدمت رسانی به مردم را وظیفه خود می دانند و بسیاری از موارد شاهد آن بودیم که شرکت های تجهیزات پزشکی بدون سود به یاری مردم شتافتند.

حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی یاور محرومان در کشور

وی با اشاره به مشارکت تشکل های تجهیزات پزشکی برای ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده تحت پوشش کمیته امداد بیان کرد: حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی یاور محرومان در کشور است و شرکت های تجهیزات پزشکی در ایجاد اشتغال نیازمندان می توانند کمک کنند. رییس اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: حوزه تجهیزات پزشکی زود بازده و اشتغال زاست و می توان کسب و کارهای کوچک راه اندازی کرد و افراد بسیاری در این کسب و کارهای کوچک مشغول به کار شوند و این شرکت ها ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال برای محرومان به حساب می آیند.

امضای تفاهم نامه برای ساخت منازل مددجویان سیل زده کمیته امداد

در پایان جلسه سه تشکل تجهیزات پزشکی با کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهم نامه هایی برای ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده امضا کردند و مقرر شد در جلسات بعدی تشکل های تجهیزات پزشکی با رییس کمیته امداد تعداد منازل مورد نظر برای ساخت مشخص شود و پس از آن سایر تشکل های تجهیزات پزشکی نیز تفاهم نامه ها را امضا کنند. بر این اساس کمیته امداد امام خمینی از هزینه ۷۰ میلیونی ساخت منازل مسکونی در مناطق سیل زده تحت پوشش ۵۰ میلیون تومان وام از دولت خواهد گرفت و ۲۰ میلیون تومان باقی مانده با مشارکت خیرین مانند تشکل‌های پزشکی تامین شود.

http://www.behdasht.gov.ir/190428

ضمائم:
مطالب مرتبط:
گزارش ارسال چهار نوبت محموله های اهدایی تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط تامین کنندگان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان و اصناف حوزه تجهیزات پزشکی به مناطق سیل زده
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//4008
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,641,666
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386