جمعه 1 آذر 1398
وبدا/ رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

نبود رانت در سازمان غذا و دارو

تاريخ:سی ام ارديبهشت 1398 ساعت 16:58   |   کد : 4017   |   مشاهده: 2883
رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در این سازمان رانت وجود ندارد بلکه عدم شفافیت داریم، گفت: عدم شفافیت‌های بیرونی به برخی سوء ‌تفاهمات دامن می‌زند.
نبود رانت در سازمان غذا و دارو
به گزارش وبدا به نقل از خانه ملت، دکتر مهدی پیرصالحی در مورد برخی اظهارات مبنی بر رانت موجود در سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در سازمان رانت وجود ندارد بلکه در برخی موارد عدم شفافیت داریم.

رییس سازمان غذا و دارو افزود: امروز، تمامی امضاهای سازمان توسط کمیسیون‌ها و کمیته‌ها انجام می‌شود و در واقع دست یک نفر نیست و کمیسیون‌ها و کمیته ها باید برای صدور مجوز ورود کالاها تصمیم‌گیری کنند.

وی با بیان اینکه عدم شفافیت‌های بیرونی به برخی سوء ‌تفاهمات دامن می‌زند، تصریح کرد: برای برطرف کردن این سوء ‌تفاهم‌ها نسبت به شروع فرآیندی که وزیر بهداشت دستور دادند یعنی بررسی عملکرد گذشته و شفافیت آینده اقدام کردیم.

دکتر پیرصالحی یادآور شد: تمامی کمیسیون‌ها و کمیته ها ضبط و به صورت آنلاین در اختیار نهادهای نظارتی قرار داده می شوند تا بتوانند نظارت کنند.

رییس سازمان غذا و دارو افزود: از نهادهای نظارتی خواستیم که در کمیسیون‌های ما حضور داشته باشند و از نمایندگان مجلس نیز درخواست کردیم با حضور در کمیسیون ها با فرآیندهای ما آشنا شوند.

وی افزود: بر این باورم که اگر شفافیت ما افزایش یابد نگرانی‌ها نیز برطرف خواهد شد.

دکتر پیرصالحی در مورد قول وزیر بهداشت برای حذف رانت در سیستم غذا و دارو در سه ماه آینده، افزود: بحث شفافیت‌ها را به صورت جدی پیگیری و دنبال می‌کنیم تا در سه ماه آینده به درستی تحقق یابند.

http://www.behdasht.gov.ir/190529

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4017
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  7,468,468
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386