جمعه 9 خرداد 1399
با حکم وزیر بهداشت؛

سرپرست سازمان غذا و دارو منصوب شد

تاريخ:چهاردهم خرداد 1398 ساعت 16:48   |   کد : 4043   |   مشاهده: 5371
وزیر بهداشت در حکمی، دکتر محمد رضا شانه ساز را به عنوان سرپرست سازمان غذا و دارو، منصوب کرد.
سرپرست سازمان غذا و دارو منصوب شد
به گزارش وبدا، با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت مقابله هوشمندانه با تحریم های ظالمانه دشمن با اعمال شیوه‌ های جهادی و قرارگاهی جهت تامین واردات مواد اولیه صنعت داخلی و داروهای ساخته شده و همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور و از آنجایی که نحوه اداره کنونی آن مجموعه سازگاری و انطباق کامل با شرایط پیش رو را ندارد، وزیر بهداشت در حکمی، دکتر محمد رضا شانه ساز را به عنوان سرپرست سازمان غذا و دارو و مدیر اجرائی قرارگاه مذکور، منصوب کرد.

در این حکم آمده است؛

جناب آقای دکتر محمدرضا شانه ساز

با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت مقابله هوشمندانه با تحریم های ظالمانه دشمن با اعمال شیوه‌های جهادی و قرارگاهی جهت تامین واردات مواد اولیه صنعت داخلی و داروهای ساخته شده و همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور و از آنجایی که نحوه اداره کنونی آن مجموعه سازگاری و انطباق کامل با شرایط پیش رو را ندارد بدینوسیله جنابعالی با توجه به سوابق و تجارب ارزنده تان بعنوان سرپرست سازمان غذا و دارو و مدیر اجرائی قرارگاه مذکور منصوب می شوید.

امید است با استعانت از پروردگار بزرگ، تأسی به شیوه معصومین و پیگیری طریق شهدا و تلاشگران عرصه های جهاد و دفاع مقدس و بهره گیری از همفکری و مشارکت کلیه صاحبنظران درون و بیرون از آن مجموعه و با پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله موفق باشید.

بدیهی است، اداره آن مجموعه به شیوه قرارگاهی و با مشارکت دیگر اعضای منتخب اینجانب به عنوان هیات اجرائی تحت نظر مستقیم وزیر تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد یافت.

انتظار می رود موارد ذیل مد نظر قرار گیرد؛

1- همانگونه که از ابتدای حضور در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اصرار ورزیدم، حمایت از تولید داخلی با اعتلای کیفیت از رسالت های اصلی ماست و در مورد محصولاتی که تولید داخل دارد، اجازه ورود مشابه خارجی ممنوع می باشد، این دستور شامل دارو و تجهیزات پزشکی است.

2- لیست مواد اولیه، دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز سریعا بازنگری و با توجه به شرایط ارزی و اقتصادی در اولین جلسه مطرح و تصمیم گیری شود. به گونه ای که در هر شرایط نباید مشکلی به نام کمبود دارو و تجهیزات اساسی مورد نیاز داشته باشیم.

3- ضروریست جلسات مستمر با شورای مشورتی منتخب اینجانب با حضور نمایندگان محترم تولید کنندگان، واردکنندگان، توزیع و عرضه کنندگان و همچنین نماینده انجمن های صنفی و علمی تشکیل و نظرت ایشان مورد توجه قرار گیرد. بدیهی است این راه پر صعوبت بدون همفکری و همدلی همگان پیمودنی نخواهد بود.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

همچنین وزیر بهداشت در پیامی از خدمات دکتر پیرصالحی رئیس پیشین سازمان غذا و دارو تشکر کردند.

http://www.behdasht.gov.ir/191269

http://www.behdasht.gov.ir/191270

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4043
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  10,869,421
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386