يک شنبه 30 شهريور 1399
در مراسم تکریم و معارفه سرپرست سازمان غذا و دارو بیان شد:

تاکید سرپرست جدید سازمان غذا و دارو بر اصل شفافیت در این سازمان/ شفافیت تامین دارو، تجهیزات پزشکی و اهمیت حوزه غذا و آرایشی و بهداشتی بر هیچ‌کس پوشیده نیست

تاريخ:هجدهم خرداد 1398 ساعت 23:08   |   کد : 4054   |   مشاهده: 5327
سرپرست جدید سازمان غذا و دارو با تاکید بر اصل شفافیت در این سازمان گفت: باید در اتاق شیشه‌ای کار کنیم و دیده شویم. این به معنای کم کردن پاسخگویی نیست، بلکه دیده شدن موجب جلب نظر افکار عمومی به نفع سازمان می‌شود.
تاکید سرپرست جدید سازمان غذا و دارو بر اصل شفافیت در این سازمان/ شفافیت تامین دارو، تجهیزات پزشکی و اهمیت حوزه غذا و آرایشی و بهداشتی بر هیچ‌کس پوشیده نیست
به گزارش وبدا، دکتر محمدرضا شانه ساز در مراسم تکریم و معارفه سرپرست سازمان غذا و دارو با تقدیر از حسن اعتماد وزیر بهداشت به وی گفت: افتخار می‌کنم از بدنه سازمان غذا و دارو هستم. شفافیت تامین دارو، تجهیزات پزشکی و اهمیت حوزه غذا و آرایشی و بهداشتی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و در این دوره نیز این موارد دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو چند وظیفه حاکمیتی خاص دارد که قابل ‌واگذاری نیست، تصریح کرد: ابلاغ آیین‌نامه‌ها، ضوابط و دستورالعمل‌ها و برگزاری کمیسیون‌ها در سازمان غذا و دارو یا با تفویض اختیار در دانشگاه‌ها و زیرمجموعه‌های آن انجام می شود. همچنین آمار تجمیعی نیز قابلیت برون‌سپاری ندارد.

سرپرست سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه برخی سخنان بی اساس که درخصوص سازمان غذا و دارو می‌شود از سال‌های گذشته وجود داشته است و مختص چند وقت اخیر نیست، اظهار کرد: بخشی از صحبت‌هایی که در مورد سازمان غذا و دارو می‌شود مربوط به بخش‌هایی است که نتوانستیم برون‌سپاری علمی داشته باشیم و همین امر نیز باعث ایجاد حساسیت بیشتر شد، بنابراین یکی از راهکارها برای رفع این موضوع، تقسیم مسئولیت‌هایی است که قانونگذار به این سازمان اجازه برون‌سپاری داده است و اگر این کار را نکنیم، قطعا نمی‌توانیم از عهده تمام مسئولیت‌ها برآییم و پاسخگویی به همه آن‌ها غیرممکن می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه برون‌سپاری و تفویض اختیار و برون‌سپاری به بخش‌های غیردولتی را اصلاح کنیم، می توانیم حرف و نقدها را کم کرده و هر چه بهتر به کارهای اصلی حاکمیتی و سیاستگذاری بپردازیم.

دکتر شانه ساز با تاکید بر اصل شفافیت در سازمان غذا و دارو گفت: باید در اتاق شیشه‌ای کارکنیم و دیده شویم و این به معنای کم کردن پاسخگویی نیست، بلکه این امر موجب جلب نظر افکار عمومی به نفع سازمان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از راهبردهای سازمان غذا و دارو باید مقابله با خواسته‌های القایی باشد، عنوان کرد: متاسفانه خواسته‌های القایی در جامعه عمومی شده است و نیازهای غیر ضروری، مشکلات مردم را در شرایط اقتصادی امروز، بیشتر می‌کند، بنابراین در تمام حوزه‌ها با تعاریف سلامت‌محور باید از سلامت، اقتصاد و جیب مردم حفاظت کنیم.

سرپرست سازمان غذا و دارو در پایان با اشاره به دخالت ارگان های موازی در حوزه غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی، از معاون کل وزارت بهداشت خواست، با تعامل مثبت با مجلس شورای اسلامی، موازی کاری‌ها در این حوزه برچیده شود و خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ابزارهای سلامت، غذا است و اگر قرار باشد که وزارت بهداشت در حوزه غذا اعمال‌نظر نکند، هزینه‌هایی که در سال‌های آتی تحمیل می‌شود می‌تواند مخرب باشد. بنابراین، این بحث باید در یک جا فیصله پیدا کند و مسائل مربوط به‌ سلامت غذا و فرآورده‌های بهداشتی در تشکیلاتی که در تمام دنیا شناخته‌شده است، تجمیع شود.

http://www.behdasht.gov.ir/191354

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4054
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  14,099,367
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386