پنج شنبه 29 مهر 1400
با حکم وزیر بهداشت؛

نماینده وزیر و دبیر هیات های امنا و شوراها منصوب شد

تاريخ:بيست و نهم خرداد 1398 ساعت 20:18   |   کد : 4078   |   مشاهده: 14376
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر محمد مهدی ناصحی را به عنوان نماینده خود و دبیر هیات های امنا و شوراها منصوب کرد.
نماینده وزیر و دبیر هیات های امنا و شوراها منصوب شد
به گزارش وبدا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر محمد مهدی ناصحی را به عنوان نماینده خود و دبیر هیات های امنا و شوراها منصوب کرد.

متن این حکم به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمدمهدی ناصحی
دانشیار محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی

با عنایت به قوانین برنامه های چهارم، پنجم و ششم توسعه و قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و اهمیت نقش و جایگاه رفیع هیات های امناء در تعیین سیاستها و راهبردهای کلان بویژه در حوزه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی علاوه بر امور بهداشت، درمان، اداری و مالی که می تواند زمینه های استقلال کامل دانشگاه ها را فراهم نماید و باتوجه به سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ بعنوان نماینده اینجانب و دبیر هیات های امناء و شوراها منصوب می شوید. انتظار دارم تا با برنامه ریزی و همکاری همه معاونت ها و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی در جهت تحقق اهداف کلان حوزه های مختلف نظام سلامت نسبت به انجام امور محوله زیر و تحت نظر اینجانب اهتمام لازم را بعمل آورید.

1- تغییر رویکرد هیاتهای امناء به تصمیم‌گیری های راهبردی در جهت تحقق اهداف دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در چهارچوب سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه های توسعه کشور

2- تحقق رویکرد اجتماعی شدن سلامت در تصمیم گیریهای راهبردی هیاتهای امناء

3- تشکیل جلسات کمیسیون تخصصی در سطح ستاد مرکزی وزارت بهداشت بمنظور بررسی دستور کار مشترک هیات های امناء به گونه ای که بتواند رویکرد جدید هیات های امناء را محقق سازد.

4- اتخاذ تدابیر لازم جهت شرکت اعضای کمیته مشورتی اینجانب که متعاقباً انتخاب و اعلام خواهند شد در جلسات هیات امناء مناطق آمایشی

5- ارزیابی مصوبات هیات های امناء و تاثیر آن بر عملکرد دانشگاه در حوزه های مختلف در دوره¬های زمانی معین و ارائه گزارش به اینجانب

6- هماهنگی بین اعضای هیاتهای امناء، مسئولین دانشگاهها و ستاد مرکزی وزارت بمنظور اجرائی شدن مصوبات

7- ارزیابی نظرات اعضای محترم هیات امناء نسبت به عملکرد دانشگاه و ارائه گزارش 6 ماهه به اینجانب

لازم به ذکر است باتوجه به اهمیت تصمیمات هیاتهای امناء، اینجانب شخصاً در برخی جلسات هیات امناء بویژه در جلسات مناطق آمایشی شرکت خواهم نمود.امیدوارم دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی باتوجه به ظرفیت های قانونی که قانونگذار در جهت استقلال دانشگاه ها ایجاد کرده، بتوانند قدم های موثری در جهت رفع مشکلات حوزه تحت پوشش خود بردارند.

امید است با اتکال به خداوند متعال و ضمن هماهنگی با حوزه وزارتی در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، موفق و سرافراز باشید.

دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

http://www.behdasht.gov.ir/191995

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4078
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  26,230,568
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386