پنج شنبه 18 آذر 1400
سخنگوی قرارگاه سازمان غذا و دارو :

پیگیری تأمین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی در جلسات قرارگاه/ نقدینگی جدی‌ترین مشکل تولیدکنندگان

تاريخ:دوازدهم تير 1398 ساعت 18:11   |   کد : 4099   |   مشاهده: 10090
سخنگوی قرارگاه سازمان غذا و دارو یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح‌شده در جلسات قرارگاه را پیگیری تأمین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد و گفت: اولویت تخصیص ارز نیز در این جلسات بررسی می‌شود.
پیگیری تأمین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی در جلسات قرارگاه/ نقدینگی جدی‌ترین مشکل تولیدکنندگان
دکتر محمدرضا شانه ساز در گفت‌وگو با ایفدانا با اشاره به محوریت مسائل مطرح‌شده در جلسات قرارگاه سازمان غذا و دارو، اظهار کرد: جلسات قرارگاه هر هفته با حضور معاونان ارشد وزارتی، اعضای قرارگاه و در رأس آن مقام عالی وزارت برگزار می‌شود.

وی افزود: تأمین و تخصیص ارز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی ازجمله مهم‌ترین مسائلی است که در این جلسه مطرح، مشکلات احتمالی بررسی و راهکارهایی با هماهنگی دقیق درون بخشی و برون بخشی ارائه می‌شود.

سرپرست سازمان غذا و دارو بابیان اینکه میزان تأمین و تخصیص ارز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی در سه‌ماهه گذشته اعداد و ارقام قابل دفاعی است، عنوان کرد: این موضوع نشان می‌دهد که مشکلی برای تخصیص ارز نداشتیم و ارز موردنیاز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی تأمین‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از موارد و مشکلات مطرح‌شده در جلسات قرارگاه ازجمله مسائل مرتبط به بانک مرکزی و کلان دولت توسط شخص وزیر پیگیری و برطرف می‌شود.

شانه ساز با اشاره به مشکل تأمین نقدینگی شرکت‌های تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: در حال حاضر مشکل نقدینگی بیشتر از ارز خود را نشان می‌دهد، به‌طوری‌که با توافق‌های صورت گرفته با گمرک برای دریافت حداقل اسناد برای تمدید، حتی بیشتر از یک‌بار تمدید می‌شود؛ چراکه علیرغم تخصیص ارز و رسیدن آن به بانک‌های عامل، شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی با مشکل تأمین نقدینگی مواجه هستند.

وی تصریح کرد: در جلسات قرارگاه مقرر شد پیگیری‌هایی در مورد تأمین نقدینگی شرکت‌های تولیدکننده دارو و تجهیزات صورت گیرد تا در بعد نقدینگی هم بتوانیم به این شرکت‌ها کمک کنیم.

سرپرست سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موارد مطرح‌شده در جلسات قرارگاه موضوع اولویت تخصیص ارز است که مقرر شد سازمان غذا و دارو در جلسات آتی گزارشی را آماده کند تا در مورد اولویت‌های دارو و تجهیزات پزشکی تصمیم‌گیری شود.

https://ifdana.fda.gov.ir/fa/News/15701

ضمائم:
مطالب مرتبط:
اعضای هیات اجرایی قرارگاه سازمان غذا و دارو منصوب شدند
ایجاد معاونت تولید داخل در سازمان غذا و دارو/ تصمیم‌گیری در مورد اولویت‌های ارزی دارو و تجهیزات پزشکی
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//4099
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  27,810,311
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386