جمعه 22 آذر 1398
از سوی رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام شد:

تسهیل در روند صدور پروانه ساخت/ صدور اولین پروانه ساخت الکترونیکی جایگزین پروانه ساخت فیزیکی در سامانه جدید ثبت و صدور پروانه ساخت تولید داخل

تاريخ:بيست و دوم تير 1398 ساعت 17:10   |   کد : 4111   |   مشاهده: 2436
با صدور اولین پروانه ساخت الکترونیکی برای تولید تجهیزات پزشکی، بخشی دیگر از سیاست ها و برنامه های اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای تسهیل در روند صدور پروانه ساخت انجام شد.
تسهیل در روند صدور پروانه ساخت/ صدور اولین پروانه ساخت الکترونیکی جایگزین پروانه ساخت فیزیکی در سامانه جدید ثبت و صدور پروانه ساخت تولید داخل
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مهندس رزا مختاری رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: اولین سامانه ثبت و صدور پروانه ساخت تجهیزات پزشکی در سال اوسط سال 1395 رونمایی شد و پس از طی مراحل فنی و تایید محصول بصورت الکترونیکی، صدور پروانه ساخت بصورت فیزیک انجام و تحویل تولیدکننده می گردد. با عنایت به بروزرسانی و بهره برداری از سامانه جدید ثبت و صدور پروانه ساخت تولید داخل، از این پس صدور پروانه ساخت الکترونیکی جایگزین صدور پروانه ساخت فیزیکی می گردد.

وی افزود: با صدور اولین پروانه ساخت الکترونیکی برای تولید تجهیزات پزشکی در سامانه جدید در تاریخ 1398/04/15 ، بخشی دیگر از سیاست ها و برنامه های اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای تسهیل در روند صدور پروانه ساخت انجام شد.

مهندس مختاری گفت: با راه اندازی این سیستم، شرکت های متقاضی دریافت پروانه ساخت تجهیزات و ملزومات پزشکی، پس از ثبت پرونده در سامانه ثبت و صدور پروانه ساخت در پورتال imed.ir و تایید نهایی، نیازی به ارسال درخواست از سوی متقاضی برای صدور پروانه نخواهند بود و پروانه ساخت، پس از تایید رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی و پرداخت هزینه توسط متقاضی (مطابق تعرفه مصوب دولت بر اساس ماده 24 قانون تنظیم بخشی از مقرارت مالی دولت) صادر می گردد.

رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی در پایان گفت: تحقق دولت الکترونیک، سرعت در صدور پروانه ساخت، کمتر شدن بروکراسی اداری، منظم تر شدن روال صدور پروانه و ایجاد ارتباط بیشتر بین پروانه ساخت و کد ثبت IRC محصولات تولیدی، از مزایای سامانه جدید ثبت و صدور پروانه تولید داخل می باشد.

لازم به ذکر است تصویر پروانه ساخت صادر شده و لیست های پیوست آن در پورتال imed.ir (بخش استعلام تولید کنندگان دارای پروانه ساخت) بصورت برخط قابل نمایش و استعلام می باشد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4111
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  7,835,823
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386