يک شنبه 22 تير 1399
رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

تلاش برای رفع نواقص سامانه تیتک TTAC / انتقال اطلاعات شرکت های پخش به سامانه تیتک در دست پیگیری است

تاريخ:بيست و سوم مرداد 1398 ساعت 15:52   |   کد : 4187   |   مشاهده: 5201
رییس سازمان غذا و دارو گفت: انتقال اطلاعات شرکت های پخش به سامانه تیتک در دست پیگیری است و تلاش می کنیم که نواقص سامانه تیتک به مرور برطرف شود.
تلاش برای رفع نواقص سامانه تیتک TTAC / انتقال اطلاعات شرکت های پخش به سامانه تیتک در دست پیگیری است
به گزارش وبدا، دکتر محمدرضا شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو از تعامل با شرکت های پخش دارو برای اتصال به سامانه تیتک خبر داد و گفت: انتقال اطلاعات شرکت های پخش به سامانه تیتک در دست پیگیری است و تلاش می کنیم که نواقص سامانه تیتک به مرور برطرف شود.

وی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما بابیان اینکه تمامی اقلام دارویی وارداتی تحت پوشش سامانه «تیتک» قرار دارند، گفت: بیش از ۲ هزار قلم داروی وارداتی و بخشی از داروهای تولید داخل(با ارزش ریالی بالا و یا داروهای تحت کنترل)، تحت پوشش این سامانه هستند و برنامه ما این است که همه داروهای تولید داخل، تحت پوشش این سامانه قرار گیرند.

دکتر شانه ساز با بیان اینکه سوءاستفاده کنندگان از ارز دولتی اختصاص‌یافته به دارو، شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شدند، گفت: حداقل ۵ پرونده در این‌ باره تشکیل و برای پیگیری در دست مراجع قضایی قرار دارد.

دکتر شانه ساز بابیان اینکه سازمان غذا و دارو برحسب تکلیف قانونی خود اطلاعات را به‌صورت شفاف در اختیار مراجع قانونی قرار داده و در این حوزه کوتاهی نمی‌کند، عنوان کرد: برخی از تخلفات ارزی حوزه دارو و تجهیزات پزشکی این بود که میزان واردات با ارز تخصیص‌یافته تناسب نداشت و یا داروهای نیروزای غیرمجاز و مکمل‌های ورزشی واردشده بود.

وی خاطرنشان کرد: برخی داروها توسط شرکت لوازم‌خانگی واردشده است که این داروها مجوز واردات سازمان غذا و دارو را نداشته است البته واردکنندگان این داروها شناسایی و موفق نشدند آن را از گمرک خارج کنند و پرونده به مرجع قضایی ارسال‌شده است.

رییس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سامانه تیتک در اواخر دهه 90 باهدف رصد و شناسایی محصولات قاچاق و تقلبی راه‌اندازی شد، اما در ادامه توسعه با ذینفعان تعاملات عملی و کاملی نداشت و باید گام‌به‌گام و هماهنگ با ذینفعان حرکت می‌کرد.

دکتر شانه ساز افزود: سامانه تیتک در اواخر شهریورماه تجدید قرارداد می‌شود و تلاش می‌کنیم نواقص را در سامانه «تیتک» برطرف کنیم چون یکی از سرلوحه های کار ما که مورد تاکید فراوان وزیر بهداشت قرار دارد، شفافیت است.

air.ir/ZwqLL8o

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4187
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  12,071,962
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386