اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 29 ارديبهشت 1401
توسط مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در گفتگو با مهر مطرح شد؛

قیمت ۷۰ هزار کالای پزشکی در دسترس مردم/ تشدید نظارت ها و بازرسی ها به منظور کنترل قیمت ها در بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور/ وضعیت قیمت سمعک

تاريخ:بيست و يکم آذر 1398 ساعت 11:01   |   کد : 4375   |   مشاهده: 14777
مهندس صفوی، از دسترسی مردم به قیمت ۷۰ هزار قلم تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد
قیمت ۷۰ هزار کالای پزشکی در دسترس مردم/ تشدید نظارت ها و بازرسی ها به منظور کنترل قیمت ها در بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور/ وضعیت قیمت سمعک
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی به نقل از مهر، مهندس سید حسین صفوی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی، با اشاره به فراهم بودن دسترسی مردم به استعلام قیمت تجهیزات و ملزومات پزشکی مصرفی در وب سایت اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، به خبرنگار مهر، گفت: در حال حاضر قیمت ۷۰ هزار قلم کالا(IRC) در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی، به آسانی در دسترس مردم است تا از وضعیت قیمت های مصوب و مورد تایید وزارت بهداشت مطلع شوند.

وی با اعلام اینکه قیمت این اقلام شامل کالاهای پزشکی وارداتی و تولید داخل می شود، افزود: قیمت گذاری ها از سال ۹۳ شروع شده و به روز می شود.

صفوی با اشاره به آن دست از کالاهای پزشکی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه می شوند، گفت: علاوه بر قیمت این قبیل کالاها، قیمت سایر کالاهای پزشکی که مشمول ارز دولتی نمی شوند نیز در این سایت قابل مشاهده است.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، با اشاره به دو روش تماس مردم برای پیگیری شکایات از قیمت ها، افزود: دو روش تماس تلفنی و ثبت در سامانه شکایت، برای پاسخگویی به مردم راه اندازی شده است.

صفوی با تاکید بر تشدید نظارت ها و بازرسی ها به منظور کنترل قیمت ها در بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور، گفت: بر اساس تصمیم اداره کل تجهیزات پزشکی، معاونت غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور موظف هستند در استان ها و مناطق خود، بازرسی دوره ای به منظور کنترل قیمت ها داشته باشند.

وی افزود: بازار تجهیزات پزشکی کشور توسط بازرسان اداره کل تجهیزات پزشکی، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کنندگان، رصد و نظارت می شود.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، در ارتباط با قیمت سمعک نیز، گفت: با توجه به اینکه سمعک با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می شود، قیمت همه مدل ها و برندها، در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی قابل رصد است.

صفوی ادامه داد: سمعک ها بر اساس نوع مدل و کشور سازنده، قیمت گذاری و به صورت ریالی در سایت محاسبه شده است.

وی افزود: قیمت سمعک در دو ستون جداگانه که شامل قیمت فروش شرکت وارد کننده و قیمت برای توزیع و عرضه است، در دسترس عموم قرار دارد.

mehrnews.com/news/4794922

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//4375
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,539,927
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386