دو شنبه 29 شهريور 1400
در اولین همایش صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

صادرات ۱۲ میلیون دلاری تجهیزات و ملزومات پزشکی در نیمه نخست 1398 / قیمت گذاری تجهیزات پزشکی بر اساس کیفیت/ راهبرد فعلی و اساسی برای تامین نیاز کشور در شرایط تحریم پر رنگ‌تر کردن نقش تولید کنندگان و صادرات است

تاريخ:سيزدهم دی 1398 ساعت 15:02   |   کد : 4404   |   مشاهده: 11821
مهندس صفوی در اولین همایش صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی از صادرات حدود ۱۲ میلیون دلار تجهیزات پزشکی در نیمه نخست 1398 خبر داد.
صادرات ۱۲ میلیون دلاری تجهیزات و ملزومات پزشکی در نیمه نخست 1398 / قیمت گذاری تجهیزات پزشکی بر اساس کیفیت/ راهبرد فعلی و اساسی برای تامین نیاز کشور در شرایط تحریم پر رنگ‌تر کردن نقش تولید کنندگان و صادرات است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مهندس سید حسین صفوی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در حاشیه اولین همایش صادرات تجهیزات پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: راهبرد فعلی و اساسی ما برای تامین نیاز کشور در شرایط تحریم پر رنگ‌تر کردن نقش تولید کنندگان است.

وی ادامه داد: امسال تحریم ها تشدید شده است و دشمن فروش نفت را تحریم کرده است، در این شرایط صادرات غیر نفتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و ما تلاش می‌کنیم تا موانع صادرات تجهیزات پزشکی را از پیش پای تولید کنندگان برداریم.

سیاست وزارت بهداشت ارتقا تولید و صادرات تجهیزات پزشکی است


مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو بیان کرد: سیاست سازمان غذا و دارو و اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی در کنار حمایت از تولید داخل، ارتقا کیفیت محصولات و در نتیجه صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی است.

صفوی اظهار کرد: ما اداره مستقلی برای صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی داریم و کمیته ای مستقل ایجاد کرده ایم که به تولیدکنندگان برای صادرات محصول و صدور پروانه صادرات کمک می کند و رئیس سازمان غذا و دارو بر تسهیل فرآیند صادرات تجهیزات پزشکی تاکید دارند.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو بیان کرد: درست است که سیاست سازمان غذا و دارو حمایت از تولید داخل است، اما تولیدکنندگان هم برای رشد و توسعه باید نگاهشان به آن سوی مرزها باشد و در زمینه صادرات محصولات خود باید بیشتر تلاش کنند.

رشد ۲۰ درصدی تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی ایرانی

صفوی تصریح کرد: تا به امروز می‌توان گفت که بر اساس محاسبات و پیش بینی‌های صورت گرفته بازار تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی اعم از تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی رشد ۲۰ درصدی داشته است.

میزان صادرات تجهیزات پزشکی در سال ۹۷ و ۹۸ صفوی با اشاره به میزان صادرات تجهیزات پزشکی در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: سال گذشته ۳۰ میلیون دلار صادرات تجهیزات پزشکی داشتیم و شواهد نشان می‌دهد که در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ صادرات ما به ۱۲ میلیون دلار رسیده است.

قیمت گذاری تجهیزات پزشکی بر اساس کیفیت کلید خورد

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ما قیمت گذاری تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی را انجام می دهیم، گفت: ما رتبه بندی یا طبقه بندی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی را در دستور کار داریم، اکنون قیمت تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی ثابت است؛ در واقع بر اساس نوع محصول یک قیمت ثابت تعیین می شود در حالی که کیفیت تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی تفاوت دارد اما قیمت ثابت برای نوع محصول تعیین می شود.

صفوی گفت: به عنوان مثال در روی یک ایمپلنت ارتوپدی یک قیمت تعیین می کنیم در حالی که کیفیت ایمپلنت ها با یکدیگر متفاوت است و برای ارتقا کیفیت و تشویق تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی باید محصولات را طبقه بندی و بر اساس کیفیت قیمت گذاری کنیم.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی ادامه داد: رتبه بندی محصولات تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی در اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو به تنهایی ممکن نیست و باید از ظرفیت بالای انجمن های تجهیزات پزشکی در این زمینه استفاده کنیم.

صفوی با اشاره به تفویض اختیار برخی امور در اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اظهار کرد: اکنون کالاهای بسیار پیشرفته و استراتژیکی در حوزه تجهیزات پزشکی تولید می شوند، ما شاهد تولید تجهیزات پزشکی با کلاس خطر B هستیم که به نوعی محصولات حیاتی در این حوزه محسوب می شوند و برای رشد و توسعه تولید به دنبال آن هستیم که بسیار از امور را به دانشگاه های علوم پزشکی تفویض کنیم تا کارها تسهیل شود.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارویادآوری کرد: ما تلاش می کنیم برای رشد تولید و صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی از انجمن ها کمک بگیریم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز تولیدکنندگان باشیم.

ممنوعیت واردات محصول مشابه داخلی به درخواست تولیدکنندگان

صفوی با اشاره به ممنوعیت واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی مشابه تولید داخل اظهار کرد: پیش از این، ما سالی یک بار منوعیت ورود تجهیزات و ملزومات پزشکی را بررسی می کردیم اما اکنون به منظور حمایت از تولید هر زمان که تولیدکننده ای به ما مراجعه کند و درخواست ممنوعیت واردات کند، وضعیت محصول داخلی را از نظر کیفیت بررسی می کنیم و در صورتی که تولیدکننده محصول باکیفیت توان تامین نیاز بازار داخل را داشته باشد، مانع ورود محصول مشابه داخلی می شویم.

https://www.yjc.ir/00UBXR

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برگزاری همایش صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی و خدمات فنی مهندسی پزشکی در تاریخ 1398/10/11 در محل اتاق بازرگانی تهران
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4404
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  25,194,536
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386