اداره تجهیزات پزشکی
چهارشنبه 26 مرداد 1401
معاون علمی و فناوری رییس جمهور در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی:

داخلی سازی محصولات در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی باعث توسعه تکنولوژی و دانش شده است

تاريخ:بيست و سوم دی 1398 ساعت 17:35   |   کد : 4419   |   مشاهده: 9890
معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: اتفاقاتی که در وزارت بهداشت در سالها و دهه های گذشته، نمونه و برجسته بود و در حوزه داروسازی و تجهیزات پزشکی، داخلی سازی محصولات باعث توسعه تکنولوژی و دانش شده است.
 داخلی سازی محصولات در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی باعث توسعه تکنولوژی و دانش شده است
به گزارش وبدا، دکتر سورنا ستاری در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران، اظهار داشت: اتفاقاتی که در وزارت بهداشت در سالها و دهه های گذشته، نمونه و برجسته بود و در حوزه داروسازی و تجهیزات پزشکی، داخلی سازی محصولات باعث توسعه تکنولوژی و دانش شده است. بزرگترین شرکت های داروسازی، بیشترین و بهترین داروهای بیوتکنولوژی در منطقه، در ایراk قرار دارد و شرکت های داروسازی از ظرفیت ارزشمند فارغ التحصیلان داروسازی بهره مند شده اند و برخی از این شرکت ها، چندین هزار فارغ التحصیل را با میانگین سنی ۳۲ سال را بکار گرفته اند و خروجی فارغ التحصیلان داروسازی از کشور، بسیار اندک است که این نتیجه نگاه وزارت بهداشت به حوزه داروسازی است.

وی افزود: سازمان غذا و دارو یکی از مترقی ترین نهادها در کشور و وزارت بهداشت است که به توسعه تکنولوژی در کشور کمک کرده و باید از وزارت بهداشت، تقدیر کنیم و امیدواریم که چنین نهادهایی در وزارت نفت و سایر دستگاه ها نیز وجود داشته باشد تا علاوه بر تعیین و استقرار استانداردها، به تولید و تولید کنندگان ایرانی کمک کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور خاطرنشان کرد: ۱۱۰ سال فروش نفت، ما را به وارداتچی تبدیل کرده و متاسفانه بوروکراسی های اداری و زیرساخت های فکری در راستای حمایت از واردات و مخالف با تولید و صادرات است. در حال حاضر بهترین داروها و تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود اما فرهنگ عمومی و زیرساخت های فکری، مصرف کالای خارجی را ترجیح می دهد که باید با این فرهنگ و زیرساخت فکری، مبارزه کنیم.

دکتر ستاری یادآور شد: در بخش پژوهش و تحقیقات حوزه سلامت با وجود مشکلات فراوان به ویژه محدودیت اعتبارات، پیشرفت های بسیار خوبی حاصل شده که مشارکت بخش خصوصی به این پیشرفت کمک کرده و بخش خصوصی صدها میلیارد تومان در این حوزه، مشارکت کرده است.

وی اظهار داشت: هر وقت که پیشرفت های حوزه دارو و راهکارهای درمانی را می بینیم، نشان دهنده پویایی سیستم و مشارکت بخش خصوصی در حوزه تحقیقات و پژوهش است. دولت ها هر قدر هم که در حوزه تحقیقات، سرمایه گذاری کنند، نمی توانند محصولات چندانی را تولید کنند اما محصولات زمانی تولید و تقویت می شوند که بخش خصوص در بخش تحقیقات و پژوهش مشارکت کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور تاکید کرد: بخش خصوصی سرمایه گذاری های فوق العاده در تحقیقات و پژوهش حوزه سلامت کرده و شرکت های دانش بنیان بر روی جوانان، نخبگان و ایده های ارزشمند آنها، تمرکز دارند و هر قدر امور آنها را تسهیل و از تولید حمایت کنیم و پذیرای روشهای جدید آنها باشیم، بیشتر می توانیم جوانان را در کشور جذب کنیم.

air.ir/Zwq6tao

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//4419
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,258,434
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386