شنبه 13 آذر 1400
رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد:

مهلت تکمیل و اصلاح پارامترهای کدهای IRC جهت یکسان سازی کدینگ کشوری تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط شرکتها تا تاریخ 1398/12/28

تاريخ:سی ام بهمن 1398 ساعت 12:01   |   کد : 4453   |   مشاهده: 8436
رییس اداره فناوری اطلاعات اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی از مهلت تکمیل و اصلاح پارامترهای کدهای IRC جهت یکسان سازی کدینگ کشوری تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.
مهلت تکمیل و اصلاح پارامترهای کدهای IRC جهت یکسان سازی کدینگ کشوری تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط شرکتها تا تاریخ 1398/12/28
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مهندس رویا شهبازی رییس اداره فناوری اطلاعات تجهیزات پزشکی گفت:  با توجه به لزوم استفاده کدینگ تجهیزات و ملزومات پزشکی (IRC)، شناسه گذاری، ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالا و استفاده در سیستم های بیمارستانی می بایست مشخصات فنی هر کالا در فیلد افتراقی IRC بصورت کامل مشخص شود.

کدهای IRC در تمامی سیستم های بیمارستانی، سازمانهای بیمه گر، سامانه جامع تجارت ایران، سامانه ترخیص گمرک و تمامی ارگانهای مرتبط به صورت کدینگ واحد کشوری تجهیزات و ملزومات پزشکی در همه سیستم ها اعمال و اجرایی خواهد شد.

در همین راستا به اطلاع کلیه شرکت های تامین کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی می رساند، با توجه به اهمیت و محدودیت زمانی اصلاح ثبت وسیله پزشکی، تمامی شرکتها تا 1398/12/28 فرصت دارند تا نسبت به تکمیل پارامترهای مشخصات فنی که به ازای هر کالا مشخص شده است اقدام نمایند و پس از این در سامانه ثبت وسیله پزشکی و اصلاحیه آن ، در بخش درج GTIN امکان درج متن وجود ندارد و شرکت می بایست پارامترهای تفکیکی مشخص شده را به تفکیک هر IRC بصورت مجزا تکمیل نماید.

دقت و رعایت نکات ذیل در اصلاح کدهای IRC ضروری می باشد:

1- درج کدهای IRC در تمامی فاکتورهای فروش به مراکز درمانی و موسسات پزشکی الزامی می باشد.

2- جهت اصلاحیه پارامترها ، به سامانه ثبت جدید(register.imed.ir)، منوی ثبت وسیله پزشکی بخش اصلاحیه مراجعه نموده و پس از تکمیل اطلاعات و درج GTIN آن به کارتابل کارشناس کیفی ارجاع شده و در صورت تایید پرونده، کد IRC مجزایی برای آن کالا صادر خواهد شد.

3- تکمیل پارامترهای ثبت وسیله پزشکی مشخص شده در فاز اول فقط برای کالاهای مصرفی مورد نیاز در موسسات پزشکی و مراکز درمانی می باشد و در فازهای بعدی برای کلیه کالاهای تجهیزات و ملزومات پزشکی صورت خواهد گرفت.

4- ترکیب تمامی پارامترهای تفکیکی ثبت شده در قسمت وجوه افتراق IRC به همراه نام برچسب تشکیل دهنده نام فراورده می باشد و در تمامی سیستم های بیمارستانی و سایر ارگانها (گمرک، سامانه جامع و ...) نام فراورده قابل مشاهده خواهد بود، بنابراین درج اطلاعات با دقت کافی انجام گردد تا مشکلی در مشاهده نام کالا وجود نداشته باشد.

5- برای کالاهایی که هنوز پارامتر تفکیکی ندارند، کماکان مانند گذشته از طریق تکمیل وجه افتراق فارسی و لاتین اقدام گردد.

6- کدهای IRC مادری که بر اساس آن، تفکیک پارامترها صورت گرفته است، پس از شش ماه غیرفعال و سوابق آن نگهداری خواهند شد. لذا شرکتهایی که قصد ثبت سفارش و ترخیص دارند به این موضوع دقت نمایند که از کدهای جدید فرزندی ایجاد شده با پارامترهای صحیح در ثبت سفارش و اظهار گمرکی استفاده نمایند.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4453
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  27,619,642
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386