اداره تجهیزات پزشکی
چهارشنبه 4 خرداد 1401
رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد:

الزام به درج خوداظهاری تولیدکنندگان ماسک واحدهای غیرصنعتی (صنفی و گروه های جهادی) در پورتال imed.ir جهت توزیع این محصولات به مراکز غیر درمانی و داروخانه ها/این خوداظهاری به منزله مجوز فروش به بیمارستانها، مراکز درمانی و موسسات پزشکی نمی باشد

تاريخ:هشتم ارديبهشت 1399 ساعت 09:37   |   کد : 4568   |   مشاهده: 32823
تولیدکنندگان ماسک در واحدهای غیرصنعتی، ملزم به درج خوداظهاری واحد مربوطه در پورتال www.imed.ir جهت توزیع این محصولات به مراکز غیردرمانی و داروخانه ها می باشند.
الزام به درج خوداظهاری تولیدکنندگان ماسک واحدهای غیرصنعتی (صنفی و گروه های جهادی) در پورتال imed.ir جهت توزیع این محصولات به مراکز غیر درمانی و داروخانه ها/این خوداظهاری به منزله مجوز فروش به بیمارستانها، مراکز درمانی و موسسات پزشکی نمی باشد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مهندس جمال تولی رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی اعلام کرد: تولیدکنندگان ماسک در واحدهای غیرصنعتی، ملزم به درج خوداظهاری واحد مربوطه در پورتال اداره کل تجهیزات پزشکی به آدرس www.imed.ir در قسمت ویژه ها در بخش ثبت خوداظهاری واحدهای غیرصنعتی تولید کننده ماسک بوده و پس از استعلام نتیجه می توانند نسبت به توزیع این محصولات به مراکز غیر درمانی و دارخانه ها جهت عرضه اقدام نمایند.

متن اطلاعیه به شرح ذیل می باشد:

بدین وسیله به اطلاع کلیه واحدهای غیرصنعتی (واحدهای صنفی و گروه های جهادی) متقاضی تولید ماسک می رساند، تولیدکنندگان ماسک در واحدهای غیرصنعتی ملزم به درج خود اظهاری واحد مربوطه در پورتال اداره کل تجهیزات پزشکی به آدرس www.imed.ir در قسمت "ثبت خوداظهاری واحدهای غیر صنعتی تولید کننده ماسک" بوده و پس از مشاهده نتیجه درج خوداظهاری در استعلام سایت اداره کل در آدرس فوق الذکر می توانند نسبت به توزیع این محصولات به مراکز غیر درمانی و داروخانه ها جهت عرضه به شهروندان اقدام نمایند:

همچنین تولیدکنندگان مذکور ملزم به رعایت موارد ذیل می باشند:

1) نوع پارچه: صددرصد پنبه یا متقال بدون پرز
ابعاد: 10*19 سانتیمتر با سه عدد چین در عرض
سایر مشخصات: ماسک باید دو لایه باشد و لایه وسط جای قرار گرفتن فیلتر تعبیه شده باشد. که در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

۲) نوع پارچه: پارچه نبافته ( SMS-SMS-SMS) با گرماژ ۲۵
ابعاد: 10*19 سانتیمتر با سه عدد چین در عرض
سایر مشخصات: ماسک می بایست سه لایه بوده و تعبیه فیلتر در این ماسک نیاز نمی باشد.

توجه: تولید کننده می بایست نحوه استفاده از ماسک را بصورت بروشور داخل بسته بندی قرار دهد. و در آن قید گردد که به منظور اطمینان از سلامت محصول، مصرف کننده، ماسک پارچه ای(ردیف ۱) را قبل از استفاده ابتدا با مواد شوینده شست و شو داده و سپس با اتو خشک نماید.

این نوع ماسک ها حدود 4 ساعت قابلیت استفاده دارد . جهت استفاده مجدد از ماسک ذکر شده در ردیف ۱ می بایست مجدداً آن را شست و شو داده و پس از خشک کردن، استفاده گردد.

در صورتی که واحد صنفی یا جهادی تمایل به طراحی غیر از مدل مذکور را دارد می تواند از مدل های فنجانی یا کیسه ای(منقار اردکی) نیز استفاده نماید.

یادآور می گردد مسئولیت صحت مندرجات در خوداظهاری به عهده واحد مربوطه بود و اظهار خلاف پیگرد قانونی داشته و خوداظهاری مذکور به منزله مجوز فروش به بیمارستانها، مراکز درمانی و موسسات پزشکی نمی باشد.

https://behdasht.gov.ir/206585

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//4568
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,677,531
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386