اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 5 خرداد 1401
با حضور وزیر بهداشت؛

پیشرفته ترین نمونه لباس محافظتی کادر درمانی ساخت ایران رونمایی شد

تاريخ:بيست و هشتم ارديبهشت 1399 ساعت 17:29   |   کد : 4612   |   مشاهده: 10353
در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، رییس اتاق اصناف کشور، رییس بسیج اصناف کشور و جمعی از مدیران وزارت بهداشت، وزارت صمت و سازمان انرژی اتمی، از پیشرفته ترین نمونه لباس محافظتی کادر درمانی که در ایران تولید شده، رونمایی شد.
پیشرفته ترین نمونه لباس محافظتی کادر درمانی ساخت ایران رونمایی شد
به گزارش وبدا، در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، رییس اتاق اصناف کشور، رییس بسیج اصناف کشور و جمعی از مدیران وزارت بهداشت، وزارت صمت و سازمان انرژی اتمی، از پیشرفته ترین نمونه لباس محافظتی کادر درمانی که در ایران تولید شده، رونمایی شد.

دکتر محمد رضا شانه ساز در این مراسم که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: روزهای اول شیوع کرونا در کشور با مشکلات زیادی در تامین اقلام و لوازم حفاظت فردی کادر درمانی رو برو بودیم و در زمینه لباس و پارچه آن، کاملا وابسته به خارج از کشور بودیم البته روزانه 2 تا 5 هزار دست لباس محافظتی با پارچه وارداتی در کشور تولید می شد اما این نیاز به 100 هزار دست در روز رسید.

وی افزود: با کمک صنایع، محققان صنعت نساجی و بسیاری از دستگاه های اجرایی توانستیم در مدتی کوتاه با استفاده از پارچه داخلی تا کنون 7 ورژن از لباس محافظتی کادر درمانی در کشور تولید کنیم و آخرین و پیشرفته ترین نمونه آن از نوعی پارچه داخلی ساخته می شود که هیچ چیزی از بیرون به آن وارد نمی شود اما تنفس نیروهای درمانی قابل انتقال به بیرون است.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: ظرف کمتر از دو ماه نیاز کشور در زمینه لباس های محافظتی کادر درمانی با یک چهارم تا یک پنجم قیمت بهترین نمونه خارجی تامین شد و توان صادرات این محصولات نیز در کشور وجود دارد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News//4612
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,693,364
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386