پنج شنبه 30 دی 1400
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تشریح کرد؛

جزئیات خرید اقلام مصرفی و سرمایه‌ای مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی

تاريخ:دهم خرداد 1399 ساعت 13:55   |   کد : 4624   |   مشاهده: 8854
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران جزئیات خرید اقلام مصرفی و سرمایه‌ای مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی را تشریح کرد.
جزئیات خرید اقلام مصرفی و سرمایه‌ای مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی
به گزارش وبدا، دکتر مهدی یوسفی درباره جزئیات خرید تجهیزات مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی اظهار داشت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری و دستور وزیر بهداشت در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی و با توجه به بروز و شیوع کووید۱۹ در کشور خوشبختانه تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی برای بیمارستان‌های سراسر کشور خریداری شده است.

وی با بیان اینکه هیات امنای صرفه‌جویی ارزی 2 هزار عدد ونتیلاتور از تولیدکنندگان داخلی خریداری کرده است، افزود: سایر تجهیزات سرمایه‌ای خریداری شده داخلی برای مقابله با کووید ۱۹ شامل یک هزار و ۵۰۰ عدد مانیتورینگ علائم حیاتی، ۱۲۰ عدد مه‌پاش ضدعفونی کننده سطوح، ۵۰۰ عدد برانکارد ایزوله، ۲۵۰ عدد BIPAP تنفسی،  ۸۰۰ عدد تخت مراقبت‌های ویژه، ۲ هزار تخت بستری و ۶۹۵ تشک مواج است.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطرنشان کرد: همچنین بیش از 3 میلیون  ماسک ۹۵ Nوحدود 20 میلیون ماسک سه لایه و بیش از یک میلیون و ۵۰۰ لباس محافظ فردی، ۱۹۶ هزار گان‌جراحی، ۴۰ هزار عینک محافظ و یک میلیون واحد محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح و سایر اقلام مورد نیاز نیز توسط هیات امنا از تولیدکنندگان داخلی خریداری شده است.

دکتر یوسفی درباره هزینه خرید اقلام مصرفی و سرمایه‌ای مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی نیز گفت: هیات امنای صرفه جویی ارزی در راستای حمایت از تولید داخل حدود 669 میلیارد تومان برای خرید اقلام مقابله با کرونا هزینه کرده است.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشورهای دنیا بسیاری از  منابع تامین کالاهای مورد نیاز جهت مقابله با همه‌گیری ویروس کووید 19 در سطح جهان از دسترس خارج شده و کمبود این اقلام در بسیاری از کشورهای جهان گزارش شده است ولی در کشور ما به برکت وجود تولید داخلی پویا و فعال خوشبختانه در زمینه تامین اقلام با کمبود جدی مواجه نبوده‌ایم.

https://behdasht.gov.ir

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4624
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  29,095,779
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386