اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 20 مرداد 1401
دبیر شورای سیاست گذاری صادرات محصولات سلامت محور سازمان غذا و دارو:

صادرات ۸ قلم تجهیزات و فراورده مبارزه با کرونا/ سیاست جدی سازمان غذا و دارو در حمایت از صادرات

تاريخ:بيست و هشتم خرداد 1399 ساعت 22:49   |   کد : 4644   |   مشاهده: 11532
دبیر شورای سیاست گذاری صادرات محصولات سلامت محور سازمان غذا و دارو با بیان اینکه صادرات برخی اقلام مبارزه با کرونا از اردیبهشت امسال آغاز شده است، گفت: در حال حاضر ۸ قلم از تجهیزات و فراورده مبارزه با کرونا به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود.
صادرات ۸ قلم تجهیزات و فراورده مبارزه با کرونا/ سیاست جدی سازمان غذا و دارو در حمایت از صادرات
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مهندس سید آصف مهدوی دبیر شورای سیاست گذاری صادرات محصولات سلامت محور سازمان غذا و دارو در گفت و گو با ایفدانا، با بیان اینکه صادرات برخی اقلام مبارزه با کرونا از اردیبهشت امسال آغاز شده است، گفت: در حال حاضر ۸ قلم از تجهیزات و فراورده مبارزه با کرونا به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود.

وی با اشاره به توجه ویژه سازمان غذا و دارو به حوزه صادرات محصولات و فراورده های سلامت محور، عنوان کرد: شورای سیاست گذاری صادرات محصولات سلامت محور با حضور رئیس و مدیران ارشد سازمان غذا و دارو به منظور بررسی و تسهیل مشکلات و گلوگاه های پیش روی صادرکنندگان تشکیل می شود، همچنین هماهنگی های لازم نیز با ارگان ها و تشکلات مرتبط مانند وزارت صمت، سازمان توسعه صادرات، گمرک، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ...صورت می گیرد.

مهدوی  افزود: علیرغم مشکلاتی که به دنبال تحریم های ظالمانه در بحران کشور به وجود آمد، فرصتی برای تولیدکنندگان حوزه اقلام مبارزه با کرونا ایجاد شد و خوشبختانه با افزایش ظرفیت تولید خطوط تولیدی و اضافه شدن تولید محصولات جدید توانستیم علاوه بر تامین نیاز کشور، به یکی از صادرکنندگان برخی از این اقلام تبدیل شویم.

به گفته دبیر شورای سیاستگذاری صادرات سازمان غذا و دارو در حال حاضر ایران یکی از صادرکنندگان اقلامی چون ماسک N۹۵، کیت های تشخیصی سرولوژی، لباس های کاورال، گان، شیلد، مانیتور، ونتیلاتو و مواد ضدعفونی به کشورهای اروپایی، آسیای جنوب شرقی و همسایه تبدیل شده است.

https://ifdana.fda.gov.ir/fa/News/17333

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4644
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,072,724
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386