اداره تجهیزات پزشکی
يک شنبه 1 خرداد 1401
رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی اعلام کرد:

برگزاری اولین جلسه قرارگاه تولید، پشتیبانی و مانع زدایی تجهیزات پزشکی

تاريخ:نوزدهم فروردين 1400 ساعت 16:23   |   کد : 4879   |   مشاهده: 13634
اولین جلسه قرارگاه تولید، پشتیبانی و مانع زدایی تجهیزات پزشکی برگزار شد.
برگزاری اولین جلسه قرارگاه تولید، پشتیبانی و مانع زدایی تجهیزات پزشکی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، مهندس مجید حمیدی، رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی از برگزاری اولین جلسه قرارگاه تولید، پشتیبانی و مانع زدایی تجهیزات پزشکی با حضور کلیه اعضا خبرداد.

مهندس حمیدی در این خصوص اعلام کرد : پیرو ابلاغ مورخ 1400/01/03 مدیرکل محترم تجهیزات پزشکی، اولین جلسه قرارگاه تولید، پشتیبانی و مانع زدایی تجهیزات پزشکی در روز سه شنبه مورخ 1400/01/17 برگزار گردید.

در این جلسه که بصورت حضوری و وبینار برگزار شد مدیران تجهیزات پزشکی عضو قرارگاه و همچنین معاونین و مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاههای قطب بهمراه روسا و نمایندگان انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، انجمن تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، انجمن صنفی شرکتهای تامین کننده تجهیزات آزمایشگاهی شرکت داشتند.

وی در ادامه به ارائه گزارش برگزاری جلسه و نتایج و مصوبات آن برداخت: در ابتدای جلسه، دکتر شاهمرادی ضمن بیان علل تشکیل قرارگاه و انتظارات مورد نظر بر اهمیت وظایف و اقدامات مورد نیاز در جهت پشتیبانی و رفع موانع تولید و همچنین عزم جدی مدیران و کارشناسان اداره کل تجهیزات پزشکی در این خصوص تاکید بسیار زیادی نمودند و نقشه راه و رهنمدهای لازم ارائه گردید.

پس از سخنان دکتر شاهمرادی، مهندس حمیدی به بیان اهداف و برنامه های اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی در سال 1400 پرداختند که از جمله مهمترین اهداف ذکر شده، 1-رفع حداکثری موانع تولید و پشتیبانی از تولیدات و تولیدکنندگان داخلی 2-ارتقاء کیفی و کمی تجهیزات پزشکی تولید داخل و جهت گیری به سمت تولید تجهیزات پزشکی High Tech. و صادرات 3-ارتقاء امور تفویض شده و برون سپاری فعالیت ها بر اساس مبانی قانونی اعلام شد.

در ادامه روسای اتحادیه صادر کنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، انجمن تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، انجمن صنفی شرکتهای تامین کننده تجهیزات آزمایشگاهی، انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی و مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی مدعو بصورت حضوری و وبینار به ارائه نقطه نظرات خود درخصوص پشتیبانی از تولید و مانع زدایی پرداختند.

در خاتمه و براساس جمعبندی نظرات، 5 کارگروه به شرح ذیل و سرگروههای آنها مشخص شدند تا بصورت موازی در خصوص اقدامات و مصوبات بصورت مستمر تشکیل جلسه داده و نتایج جهت طرح در قرارگاه ارائه گردد:

1.کارگروه بازنگری آیین نامه تجهیزات پزشکی، دستورالعمل ها و ضوابط ابلاغی
2. کارگروه آموزش
3.کارگروه برون سپاری
4.کارگروه پشتیبانی و موانع زدایی
5.کارگروه رفع موانع فرآیندهای جاری مرتط با تولید

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4879
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,599,311
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386