اداره تجهیزات پزشکی
سه شنبه 3 خرداد 1401
وبینار آموزشی نحوه برخورد با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی؛

برگزاری وبینار آموزشی نحوه برخورد با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

تاريخ:شانزدهم مرداد 1400 ساعت 09:09   |   کد : 4922   |   مشاهده: 13276
وبینار آموزشی نحوه برخورد با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.
برگزاری وبینار آموزشی نحوه برخورد با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، این وبینار آموزشی با هدف برطرف کردن ابهامات و مشکلات دانشگاه های علوم پزشکی و ایجاد وحدت رویه در کشور و در راستای انجام مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور نمایندگان محترم ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز، سازمان تعزیرات حکومتی معاونین درمان/ غذا و دارو و مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور، کمیسیونهای استانی مبارزه با قاچاق کالا وارز، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سایر ارگانهای ذیربط تشکیل شد.

در ابتدای جلسه دکتر سعیدرضا شاهمرادی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی با تاکید بر لزوم شناسه گذاری و الصاق برچسب اصالت بر روی تجهیزات و ملزومات پزشکی تولید داخل برونسپاری شده به دانشگاهها ، نظارت بیشتر توسط دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و دستگاه های استانی به جهت جلوگیری از پدیده قاچاق درحوزه کالاهای سلامت محور خصوصا تجهیزات و ملزومات پزشکی، خواستار شد ، همچمین ایشان با توجه به موضوع الزام پرداخت هزینه های بیمه ای تجهیزات در بخش بستری توسط سازمانهای بیمه گربر اساس تایید استعلام اصالت کالا توجه دانشگاهها را به این موضوع متذکر شد.

در ادامه جلسه دکتر پرهام فر، مدیرکل محترم دفتر پیشگیری ستاد مرکزی مبازره با قاچاق کالا و ارز با تشریح ضوابط اختصاصی اقلام دارویی و تجهیزات و ملزومات پزشکی موضوع ماده 2 دستورالعمل تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق و شیوه نامه اجرایی آن در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی به برخی ابهامات و سوالات دانشگاه های علوم پزشکی پاسخ داد.

همچنین در تکمیل این موضوع دکتر اجتهادی مدیرکل محترم پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی به سوالات و ابهامات دانشگاه های علوم پزشکی در موارد قانونی مرتبط پاسخ داد.

در قسمت دیگر این وبینار مباحث مربوط به برچسب اصالت و آیین نامه تجهیزات پزشکی توسط کارشناسان ادارات فن آوری اطلاعات و نظارت و بازرسی اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی تشریح و آموزش داده شد .

در پایان نیز به پرسشهای حاضرین در جلسه توسط مدیر کل محترم امور تجهیزات و ملزومات پزشکی و سایر مسولین مرتبط پاسخ داده شد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/4922
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,640,905
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386