اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 20 مرداد 1401
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در بازدید از شرکت های تولیدکننده در نمایشگاه ایران سلامت(ایران هلث) ۱۴۰۱ بیان کرد:

سیاست حمایتی اولویت دار وزارت بهداشت از تولیدات دانش بنیان باکیفیت و اصیل/ دانش بنیان ها بازوان توسعه کمی و کیفی عمق ساخت در تولید

تاريخ:سوم خرداد 1401 ساعت 19:15   |   کد : 5080   |   مشاهده: 6608
مهندس مزینانی از سیاست حمایتی اولویت دار وزارت بهداشت از تولیدات دانش بنیان باکیفیت و اصیل در در بازدید از شرکت های تولیدکننده در نمایشگاه ایران هلث ۱۴۰۱ خبر داد.
سیاست حمایتی اولویت دار وزارت بهداشت از تولیدات دانش بنیان باکیفیت و اصیل/ دانش بنیان ها بازوان توسعه کمی و کیفی عمق ساخت در تولید
مهندس روح اله مزینانی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی امروز همزمان با سوم خرداد سالگرد آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی از شرکت های تولیدکننده حاضر در بیست و سومین نمایشگاه ایران سلامت( ایران هلث) ۱۴۰۱ حوزه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی بازدید کردند.

وی سیاست حمایتی وزارت بهداشت را از تولیدات دانش بنیان باکیفیت و اصیل اعلام کرد و بیان داشت؛ ایران با تلاش شرکت های تولیدکننده در زمینه تولیدات تجهیزات و ملزومات پزشکی دارای تکنولوژی بالا و مرز فناوری پیشرفته به دستاوردهای بزرگ دست پیدا کرده است.

مهندس مزینانی گفت: هم اکنون بیش از ۱۵۰۰ شرکت در حوزه تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی فعالیت داشته و حدود از ۴۵ درصد تعدادی (ایندکس) اقلام مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان‌ داخلی تامین می گردد و این امر سالیانه بالغ بر یک میلیارد دلار مانع از خروج ارز از کشور شده و صرفه جویی ارزی عائد کشور می گردد.

وی بیان داشت: با عنایت به نامگذاری امسال‌ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، دانش بنیان، اشتعال آفرین، حمایت هدفمند از تولیدات دانش بنیان در سرلوحه فعالیت های سازمان غذا و دارو است و از تولیدکنندگان مذکور بعنوان بازوان اصلی کشور در توسعه کمی و کیفی و عمق بخشی به ساخت تجهیزات و ملزومات پزشکی حمایت می کند.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی، انجام بازمهندسی فرآیندها و سیاست گذاری های ارزی که با مشارکت انجمن ها و اتحادیه ها و سازمان های مرتبط و شرکت‌های ذینفع در حال انجام است را به عنوان طرحی در جهت شفافیت، مدیریت منابع، حمایت از تولید دانش بنیان، تامین به موقع با رعایت اصل رقابت و توزیع عادلانه منابع و صحیح مورد نیاز نظام سلامت کشور برشمرد.

گفتنی است مهندس مزینانی از رونمایی تجهیزات و ملزومات پزشکی که برای اولین بار در ایران تولید شده اند در نمایشگاه امسال ایران سلامت(ایران هلث)، خبر داد که زمان آن اعلام خواهد شد.

در حاشیه این نمایشگاه، مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی به همراه معاون فنی و روسای ادارت نظارت بر تولید و کنترل کیفی و اداره صادرات، از غرفه شرکت های تجهیزات پزشکی بازدید کردند.

https://behdasht.gov.ir

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/5080
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,072,906
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386